peter_janku.jpg

Peter Janků

Musician, singer and composer, stage designer, author of radio plays.

Luha.jpeg

Peter Luha

Peter Luha je slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a producent. Hrával v rôznych zostavách, ale v súčasnosti sa venuje najmä sólovej tvorbe. O nadobudnuté zručnosti sa delí so svojimi žiakmi, okrem toho má za sebou aj prax organizátora rôznych akcií zameraných na gitarovú hru. Už dávnejšie je ako hráč považovaný zároveň za profesionála i virtuóza, ktorý si buduje vlastné techniky hry.

ZOE Quartet

ZOE Quartet

Komorný orchester ZOE

pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2008, jeho členmi sú poprední mladí slovenskí umelci. Absolvoval majstrovské kurzy pod vedením dirigenta Alexandra Rahbariho.

Orchester spolupracuje s domácimi aj zahraničnými umelcami (koncertní majstri Milan Paľa, Ewald Danel, Juraj Tomka, Daniel Turčina, Jakub Sedláček, David Danel, dirigenti Marián Lejava, Rastislav Štúr, Maroš Potokár, Konstantin Ilievski, či interpreti ako Adriana Kučerová, Ľubica Rybárska, Pavol Bršlík, Eva Šušková, Sisa Sklovská, Mária Čírová, alebo klavirista Ivan Gajan a ďaľší.)

ZOE pravidelne uvádza svetové premiéry diel slovenských skladateľov – Víťazoslav Kubička, Jevgenij Iršai, Marian Lejava, Viliam Graffinger, Lukáš Borzík, Mirko Krajči, Peter Zagar, ako aj slovenské premiéry viacerých diel skladateľov G. Mahlera, či Arvo Pärta.

Vystupoval na domácich festivaloch - Nitrianska hudobná jar, festival talianskeho umenia Dolce Vitaj, Kubínska hudobná jeseň, Musica Sacra v Nitre, Galantská hudobná jeseň, ORAVA KLASIK, účinkoval ako sprievodný orchester na medzinárodnej súťaži Talenty pre Európu v Dolnom Kubíne.

Orchester má svoju orchestrálnu akadémiu ZOE Academy, spolupracoval s HTF VŠMU v Bratislave na viacerých projektoch zameraných na dirigentskú prax, Kompozičné laboratórium, či projekty Hudobná teória v praxi, alebo Štyri ročné obdobia.

Komorný orchester ZOE pravidelne poriada charitatívne koncerty pod záštitou rôznych osobností spoločenského a kultúrneho života.

ZOE je biblické slovo gréckeho pôvodu a znamená večný život.