• Are German bishops heading to schism?
  • How to remain faithful to the Christ in times of crisis in the Church?
  • What can to do so that the Church in Slovakia does not go the German way?

The future of the Church is being decided today in Germany. Many German Catholics hope that the process of the synodal path will lead to a change in the church's teaching on sexual morality and also to women's access to the priesthood. Some of them see this process as the last chance to save the Church. Others, on the other hand, call it the path to schism. Many German priests began to bless gay couples. Guests from Germany, Austria and Poland will discuss the Church's crisis in Germany and its impact on Christians around the world.

rudolf-gehring.jpg

Rudolf Gehrig

German journalist, TV presenter and author. He is chief correspondent for German-speaking Europe at CNA Deutsch, TV presenter at EWTN Germany and author for the "Tagespost" and "Vatican" magazine. He participated in publishing of catechism for the youth YouCat. He is currently preparing the publication of his interview with the Bishop of Passau, Stefan Oster.

Martin Leidenfrost

Martin Leidenfrost

Oceňovaný rakúsky novinár (nar. 1972) píšuci pre denníky Štandard a Postoj a revue Imulz. V minulosti prispieval sj do rakúskeho denníka Die Presse, ten s ním však ukončil spoluprácu po jeho ostrej kritike viedenského Pridu. V minulosti žil viac rokov na Slovensku. Jeho texty sa okrem iného vyznačujú brilantnými porovnaniami života v rôznych európskych krajinách.

Ks._Prof._Dariusz_Oko.jpg

Dariusz Oko

Kňaz, docent filozofie na Pápežskej univerzite Sv. Jána Pavla II. v Krakove, narodil sa v roku 1960 v Osvienčime. Viac ako sedem rokov študoval a pracoval v Nemecku. Prednášal okrem iného v USA, Kanade, Veľkej Británii, v roku 2014 mal prednášku v poľskom Sejme a v roku 2018 v ukrajinskom parlamente. V r. 2019 získal zlatú medailu od poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Jeho text S Pápežom proti heréze ocenil aj pápež Benedikt XVI. Jeho najnovšia kniha Levandulová mafia aktuálne vychádza v slovenskom preklade s predslovom arcibiskupa Mons. Jána Oroscha.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška je šéfredaktorom denníka Štandard. Píše o politike, kultúre a náboženstve, študoval v Trnave, Prahe a Varšave. Jaroslav písal pre týždeník Týždeň, konzervatívny denník Postoj. Bol šéfredaktorom revue pre modernú katolícku kultúru - Impulz. Na Rádiu Slovensko má reláciu K2 venovanú kultúrnym osobnostiam, ktoré nie sú celebritami. Na Rádiu Devín je súčasťou relácie Reflektor, spolu s Jurajom Šústom a Štefanom Chrappom. Takisto je moderátorom diskusnej relácie RTVS Do kríža.