• Do we really need difficulty, crises, failure, in what respect?
  • Why is it essential to deal with trials, advance in human and spiritual growth beyond prejudice and superstition?

"Becasue gold is tested with fire..."(Sir 2,5) Does anyone dare to correct Bible, to follow the Christ without trials and tribulations? Christians, in general, neither prefer to make a marthyr of oneself, nor to be an enemy of the cross. How to tackle polarization and prevent negative sentiment towards cross? How to avoid tasteless Christianity? Take the cues from Czech speaker, writer and psychologist in pastoration - Kateřina Lachmanová and discover what thoughtful, witty answers she has to offer.

RNI-Films-IMG-BC489AE9-8C11-44F6-AC55-D240D37A54CC-scaled-e1604592822146.jpg

Kateřina Lachmanová

PhLic. Kateřina Lachmanová, THD. študovala ekonómiu na VŠB v Ostrave, po prevrate pôsobila tri roky v evanjelizačnej škole na Malte a potom v Pastoračnom stredisku v Prahe. Postgraduálne študovala teológiu a psychológiu v Ríme. Desať rokov sa venovala psychoterapii a prednáškovej činnosti a vyučovala na Katolíckej teologickej fakulte Karlovej univerzity. Bývala šéfredaktorkou Karmelitánskeho nakladateľstva, momentálne pracuje pre ďalšie dve nakladateľstvá a v dramaturgii diskusných relácií TV Noe. Napísala viacero kníh, napr. Vězení s klíčem uvnitř, Dvojí tvář lenosti, Síla přímluvné modlitby, Laická spiritualita či Karikatury Boha.

foto_Martin Jeriga.jpg

Martin Jeriga

Martin Jeriga je hudobník, violista, skladateľ a aranžér. Štúdium violy absolvoval na Royal College of Music v Londýne. Momentálne pôsobí v Štátnej filharmónii Košice a vo viacerých hudobných zoskupeniach. Pravidelne hrá s Katkou Koščovou aj v Komornom orchestri pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach.