• What lifestyle catholic woman shall adopt?
  • Is there any dress-code recommended?
  • What trait of catholic feminity can truly inspire anyone?

In the past, women's way of life reflected her primary mission; motherhood, carring for husband and household.
Is it still relevant in the modern era, when woman can vote, majority work and with no surprise sucessful woman pursue career as prime minister or olymphic winner ? On the contrary, does catholic faith impact feminine identity? Is there an archetype or definition of ideal catholic feminity, how to discover it or don't lose it? Artist, just married Tereza Kmotorkova, salesian sister Lamiya Jalilova and Lenka Šústová, mother of five homeschooling children will cover the topic about women's uniqueness and originality.

244139580_300379361470519_7830646678473620452_n.jpg

Lamiya Jalilová

Rehoľná sestra Lamiya pochádza z Azerbajdžanu, no už desať rokov žije na Slovensku. Pre Slovensko sa rozhodla najmä vďaka saleziánom, ktorí boli v jej rodnej zemi na misii. Lamiya je aktívna na sociálnych sieťach, robí videá na Youtube, TikToku aj Instagrame. V popise svojich účtov vždy uvádza, že je sestra saleziánka a je šťastná. Tento popis presne vystihuje jej životný štýl. Sestra Lamiya sa svetu snaží dokázať, že rehoľný život neznamená len askézu, ale je v podstate úplne normálny a veselý. Lamiya pravidelne cvičí, venuje sa turistike a dokonca robí aj vlastné memes.

terka02.jpg

Tereza Kmotorková

Tereza Kmotorková is an inspiring woman, a trained actress and artist who has been a member of the SP community for more than ten years. Originally from Banská Bystrica, she studied acting at the JAMU in Brno and later completed postgraduate studies in physical theatre in Switzerland. Currently, in addition to her artistic activities, she is a member of the Godzone team and participates in the organization of various events (e.g. the women's conference Nesputana).

170575_1735859883662_3834132_o.jpg

Lenka Šústová

Lenka Šústová (37), má Ph.D. z Medzinárodného obchodu v Prahe. Už 11 rokov manželka, matka, aktuálne sa naplno venuje domácemu vzdelávaniu piatich detí. Až s rozširovaním rodiny postupne objavuje, kam vie siahať hĺbka a rozmanitosť života. V prirodzených ľudských danostiach sa dennodenne utvrdzuje, aký krásny je Boží plán s nami a zároveň, aké náročné je odpútať sa od sveta natoľko, aby sme Ho vedeli s ľahkosťou nasledovať. Neprestáva však žasnúť nad tým, aké rôzne prostriedky nám ponúka katolícka viera na ceste k spáse. Má rada tanec, šport, prírodu a poradenstvo pri dojčení. S obľubou číta knihy o vzdelávaní, výchove, katolíckej viere a príbehoch svätých. Rada sa oblieka prakticky a žensky a má v obľube sukne.

A_13_8_2021_respondent_Martina-Mackovjakova-Silvia-Paraikova.jpg

Martina Mackovjaková

Je manželka gréckokatolíckeho kňaza a mama troch detí. Miluje domáce koláčiky a vôňu kníh, prechádzky starými uličkami a nekončiace večerné rozhovory. Momentálne popri materskej dovolenke študuje psychológiu.