• Ako premeniť cirkevné peniaze na živé spoločenstvá veriacich?
  • Čo môžu po finančnej stránke urobiť pre farnosť laici?
  • Ako vytvoriť živú, ale aj ziskovú farnosť?

Kňazi vo farnostiach sú často nadmerne zaťažení finančnými či materiálnymi starosťami. Ich hlavnou úlohou je pritom starať sa o ľudské duše, vysluhovať sviatosti a prinášať Kristovo evanjelium. V diskusii sa pozrieme na to, ako odbremeniť kňazov od neprimeranej administratívy a ako financovať farnosti či diecézy odborne, transparentne a s konkrétnym prínosom pre život komunity. Ukážeme tiež dobré príklady zo susednej Českej republiky, ktoré by sa mohli ujať aj u nás.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Buy a ticket!

Ticket Festival ticket Streaming ticket

Introducing our speakers!

IMG_7621

Martin Navláčil

Spoluzakladateľ Nadačného fondu Teo via - hlavný vizionár a prepojovateľ. Kvôli Teo via postupne opustil rodinnú stavebnú firmu s 300 zamestnancami, v ktorej 17 rokov pracoval. Dokáže vidieť ďaleko dopredu a nachádzať spojitosti tam, kde ich len málokto iný vidí. Je ženatý, má dcéru a dvoch synov.

FB_IMG_1691610019913

Viktor Šimeček

Spoluzakladateľ a riaditeľ Nadačného fondu Teo via. V minulosti pracoval jak v klasickom korporátnom svete, tak takisto v neziskovej organizácii, zaoberajúcou sa prevenciou pre deti. Rád veci posúva vpred a doťahuje do detailu. Ženatý, má dvojročnú dcéru a polročného syna a žije celý život v Zlíně.

DSC_0382

Marek Ondrej

Katolícky kňaz. Vyštudoval katolícku teológiu v Košiciach a cirkevné právo a súdnictvo v Ríme. Pracuje ako správca farnosti sv. Ondreja v Košiciach, cirkevný sudca, pedagóg, advokát a postulátor. Okrem iného je konateľom spoločnosti Testimony s.r.o., ktorú založila farnosť za účelom správy svojho majetku, ktorým je košický Cintorín sv. Rozálie. Je autorom publikácie o príprave na manželstvo, ako aj viacerých článkov. Aktívne sa zapájal do mnohých vedeckých konferencií, či diskusných relácií. S televíziou spolupracoval na výrobe niektorých dokumentárnych filmov.

Jan Heriban

Ján Heriban

Editor-in-chief of nm.sk. Graduated in mass media communication in Trnava. Worked as an editor and presenter in the Bratislava studio of Radio Lumen and has collaborated with the religious and sports editorial staff of RTVS. He is married and lives in Bratislava.