Sme na Slovensku normálni? :) Je pravda, že pri spoločenskej diskusii viera zbližuje a cirkev rozdeľuje? Je toto kresťanská krajina?
Sympatická diskusia medzi dvoma blogermi, ktorí svojou tvorbou ovplyvňujú názory ľudí okolo seba, no každý z  iného uhlu pohľadu. V priateľskom dialógu si vypočujeme postoje a reflexie rehoľnej sestry Hermany a najčítanejšieho blogera Sama Marca o ich pohľade na súčasné dianie na Slovensku, slovenskú blogosféru, kresťanské hodnoty v našej krajine, ale aj to, ako vnímajú katolícku cirkev a osobnú vieru, či princípy, na ktorých stojí sloboda slova. Obaja radi píšu, vo formáte moderovanej diskusie sa tešíme na nové súvislosti, interakcie a rýchle reakcie hovoreného slova.
Samo Marec

Samo Marec

Jeden z najčítanejších slovenských blogerov, známy aj vďaka svojim Listom Karolovi. Po niekoľkoročnom účinkovaní na blogu SME prešiel pod Denník N, kde jeho texty rovnako čítajú desaťtisíce ľudí. Pôvodom z Tatier, dnes pracuje ako autor textov v reklamnej agentúre v Bratislave. V roku 2013 mu vyšla knha This is hardcore, píše aj pre portál www.humno.sk. Okrem cestopisov, športu a kultúrnych recenzií glosuje aj slovenskú politiku a v zásade všetky spoločenské témy.
Sestra Hermana Matláková

Sestra Hermana Matláková

Prvá blogujúca rehoľníčka a zároveň hovorkyňa Roka zasväteného života. Sestra Hermana je už 20 rokov členkou Kongregácie milosrdných sestier sv. Vincenta – satmárok. Pochádza od Ružomberka, dnes býva v kláštore v Bratislave. Píše poéziu i prózu, spirituálne zamyslenia aj rozprávkové texty na svojom blogu. Študovala teológiu na Teologickom inštitúte a slovenský jazyk a literatúru na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pôsobila v školstve, v Slovenskej katolíckej charite či pripravovala snúbenecké páry.