Súvisí spolu počet potratov a cyklov umelého oplodnenia? Kto môže za neplodnosť našej generácie? Ako jedna (antikoncepčná) pilulka zmenila našu spoločnosť?
Známa česká lekárka zaujala najmä svojou prednáškou na brnenskom TedX. V rámci BHD sa zameria na argumenty z psychosomatickej lekárskej praxe a fakty z výskumu a vlastných štatistík. Po úvodnej prednáške potom spolu s moderátorom a s vami bude diskutovať o etickom rozmere problému, príčinách neplodnosti a o súvisiacich gynekologických otázkach. Napríklad o interupciách, hormonálnej antikoncepcii a IVF. Aj vás zaujíma, aký je vzťah medzi sekularizáciou spoločnosti a súčasnou situáciou neplodnej spoločnosti? Príďte s nami diskutovať o tom, aké rozumové argumenty podporujú či vyvracajú kresťanský pohľad na ľudskú sexualitu či antikoncepciu.
Helena Máslová

Helena Máslová

MUDr. Helena Máslová vyštudovala 1. lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe. Pracovala na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, na internom lôžkovom oddelení i v liečebni dlhodobo chorých. Skúsenosti zo všetkých týchto pracovísk ju priviedli k psychosomatickej a primárnej medicíne a neskôr k založeniu Centra psychosomatickej starostlivosti. Dnes sa venuje najmä psychogynekológii, ženskému zdraviu a reprodukcii z pohľadu psychosomatických súvislostí. Je vyhľadávaná médiami pre svoje jasné názory, ktoré zaujíma k súčasným problémom našej spoločnosti. Je matka troch detí a členkou Českej lekárskej komory.