• Je súčasná žena najslobodnejšia v dejinách alebo skôr paradoxne obeťou úspechu feministického hnutia?
  • Čo priniesla ženám sexuálna revolúcia?
  • Je materstvo pre ženu niečo esenciálne?

V posledných rokoch anglické feministické autorky ako napr. Louise Perry či Mary Harrington otvorili diskusiu, či výdobytky feminizmu ako napr. normalizácia rozvodov, antikoncepcie či potratov sú naozaj v záujme žien. Na Slovensku iná feministická autorka Dana Vitálošová zas kritizuje snahy liberálneho feminizmu oddeľovať rod od biologického pohlavia rovnako ako aj vulgarizáciu sexuality skrze tzv. dragshows. Verbum talkshow chce na tieto diskusie nadviazať prinášajúc aj tzv. nový feminizmus (JP II.) s témami manželstva, materstva a rodičovstva. Ako môžu súčasné ženy dnes naplniť svoj potenciál a byť skutočne slobodnými? Diskusiu organizujeme v spolupráci s časopisom Verbum, ktorý sa v aktuálnom treťom čísle "Žena ako matka?" venuje otázkam ženskej identity, materstva a rodičovstva v kontexte súčasných výziev.

Patrícia Kováčiková

Patrícia Mošková

Patrícia Mošková pochádza z Nitry. Momentálne študuje na Právnickej fakulte Univerzity

Komenského v Bratislave. Je absolventkou Kolégia Antona Neuwirtha a členkou

Spoločenstva Ladislava Hanusa, kde popri štúdiu pracuje. S manželom žije v Bratislave.

7008D0BD-FF00-4C13-ACE3-3FDCA2FDAB90_1_105_c

Katarína Šedivá

Katarína Šedivá studied journalism at the University of Vienna. She is currently on maternity leave.Otherwise, she makes her living from copywriting and social media marketing. She also used to write for fashion magazines. Currently, she publishes articles on Slovo+ or bezhranicnalaska.sk. She loves the depth of the Catholic faith, the search for truth and the conversion of the laity.

headline

Dana Vitálošová

Dana Vitálošová is a long-time feminist who fights against modern forms of violence against women. Before 2019, she ran the online magazine feminist.fyi in Slovakia. After she wrote several articles about extremism in the trans activism milieu, her bubble was "cancelled." Today, she is a contributor to the Standard and also runs an American feminist magazine critical of gender ideology and prostitution, 4w.pub.

Richard Nagypál

Richard Nagypál

Richard Nagypál je evanjelikálny teológ, ktorý v súčasnosti slúži ako misionár v malom meste Revúca, kde sa pred pár mesiacmi presťahoval s rodinou a 16timi priateľmi založiť kostol pre ľudí, čo nechodia do kostola. Venuje sa kresťanskej apologetike, diskusiám ateizmus-teizmus, filozofii, teológii tábora, puritánom a prácam Alvina Plantingu a Williama Lane Craiga. V Banskej Bystrici sa podieľal na diskusiách s ateistami. Má manželku a dve dcérky. Momentálne sa snaží nájsť odpoveď na otázku: Ako zasiahnuť generáciu, ktorá počúva svojimi očami a premýšľa svojimi pocitmi?