Máme byť v jadre za každú cenu? Ako sa postaviť k Poľsku a Maďarsku? Sú eurofondy pomoc alebo prekliatie?
Vstup: 5€/3€ (študent) Summit konzervatívnej politiky, ktorý pripravujeme v spolupráci s Medzinárodným republikánskym inštitútom (IRI) je novým formátom festivalu BHD. Cieľom summitu je venovať dva dni diskusiám konzervatívnych politikov a intelektuálov z Európy a zo Slovenska o stave európskej spoločnosti a politiky, zvlášť v kontexte strednej Európy. V paneli „Európa slovenskou optikou“ budeme diskutovať s aktívnymi slovenskými pravicovými politikmi o budúcnosti Európy, krajinách V4 a tiež o význame a dopadoch dotačnej politiky EÚ. Chcete vedieť, ako to bude vyzerať, ak slovenskí konzervatívni politici budú medzi sebou a s Vami diskutovať o iných než rýdzo slovenských témach? Ak áno, tak práve pre Vás je určená táto diskusia.
Milan Krajniak

Milan Krajniak

Je známy aj ako Posledný križiak. Bol členom prezídia Fondu národného majetku a poradcom ministra vnútra SR. Je autorom kníh „Úspešní politici slovenských dejín“, „Doktrína štátu“ a „Banda zlodejov“. Založil a publikoval v internetovom médiu Konzervatívny výber. V súčasnosti je poslancom NR SR a členom predsedníctva hnutia SME RODINA. Je členom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a predsedom výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Za základné bezpečnostné hrozby považuje medzinárodnú migráciu, blízke vojenské konflikty a taktiež závažnú hospodársku a finančnú kriminalitu.
Alojz Hlina

Alojz Hlina

Podnikateľ, občiansky aktivista, bývalý poslanec Národnej rady SR a momentálne predseda mimoparlamentného hnutia KDH. V parlamentných voľbách v roku 2012 bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Na pozíciu kandidoval na kandidátke strany OĽaNO. V októbri toho istého roku z poslaneckého klubu vystúpil a pôsobil ako nezaradený poslanec. V marci 2015 vstúpil do poslaneckého klubu Kresťanskodemokratického hnutia. V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidoval za KDH. Hnutie sa však po prvýkrát nedostalo do parlamentu. Ako predseda KDH pôsobí od júna 2016.  
Eugen Jurzyca

Eugen Jurzyca

Súčasný poslanec NR SR pôsobil v Radičovej vláde ako minister školstva (nominant SDKÚ). Od roku 2014 pôsobí v poslaneckom klube SaS, kde je teamleadrom pre otázky verejných financií. Zameriava sa na situáciu znižovania verejného dlhu, zvyšovanie transparentnosti a rozhodovanie štátnych orgánov na základe analýz objektívnych dát.