• "Čo je to politická manipulácia a ako sa prejavuje? Môžu aj dezinformácie slúžiť ako nástroj manipulácie?
  • Má ešte pojem konzervativizmus zmysel?
  • Kto sú a kto nie sú slovenskí konzervatívci?"

Politika má byť vznešené poslanie o ochrane a podpore spoločného dobra v spoločnosti. V realite sa však často mení na politický boj, v ktorom už nehrá prím pravda, ale víťazstvo. Nezriedka sa preháňa, nešetrí sa polopravdami, na prvom mieste ide o vlastný záujem a populistickú prezentáciu politického obrazu politika. Pojmy strácajú obsah. Sociálne siete preberajú rolu tradičných médií. Ako sa v tejto politickej kamufláži nestratiť budú diskutovať Pavel Izrael z katedry žurnalistiky KU a dvaja mladí ľudia z politického a mediálneho prostredia, právnik pohybujúci sa vo svete politiky a kritik konzervativizmu Ján Magušin a politológ, novinár a zástanca konzervativizmu Michal Čop

Michal Čop

Michal Čop

Michal Čop pôsobí ako novinár v denníku Štandard. Pred tým pôsobil ako koordinátor stredoškolského lektor Akadémie veľkých diel. Je absolventom politológie na Trnavskej univerzite a ročného programu Kolégia Antona Neuwirtha. Je členom redakčnej rady časopiu pre kresťanskú kultúru Verbum a Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Ján Magušín

Ján Magušin

Právnik, so skúsenosťami z rôznych úrovní štátnej správy a advokácie. Venuje sa témam boja proti korupcii a organizovanému zločinu. Je konzervatívec, s víziou profesionálnych štátnych inštitúcií, ktoré slúžia občanovi a sú pilierom právneho štátu a spravodlivosti.

Pavel Izrael

Pavel Izrael

doc. Mgr. Pavel Izrael, PhD. je docentom a pedagógom na katedre žurnalistky na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Vo svojom výskume a pedagogickej praxi sa venuje socializačnému vplyvu médií na rodinné prostredie a mediálnym kompetenciám detí a rodičov.

Od roku 2020 je členom Rady pre mediálne služby (Pôvodne Rada pre vysielanie a retransmisiu).

stiahnuť.jpg

Marián Kuna

doc. Mgr. et Mgr. Marian Kuna, MA, MPhil, PhD. je slovenský filozof a vysokoškolský učiteľ. Po štúdiu filozofie v Bratislave, Budapešti a Yorku získal doktorát z filozofie na Univerzite Komenského v Bratislave. Pôsobí ako docent na Katedre filozofie Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Špecializuje sa na súčasnú morálnu, právnu a politickú filozofiu, osobitne na etiku cnosti a problematiku legitímneho obmedzovania nenávistných prejavov (hate speech) v demokratickej spoločnosti. Absolvoval výskumné pobyty na University of Oxford, University of St. Andrews a Notre Dame University. Publikoval knihy Úvod do etiky cnosti a Etika a politika v perspektíve Alasdaira MacIntyra.