Prvá časť debaty s Michalom Čopom a Samuelom Trizuljakom.

Druhú časť debaty s Jurajom Šústom a Františkom Neupauerom si môžete pozrieť tu.

Celodennú vstupenku na BHD Konferenciu: Odkiaľ prichádzame si môžete kúpiť TU.

Michal Čop

Michal Čop

He is the dramaturg of the Hanus days festival and a member of the editorial board of the daily Štandard. He graduated in political science, is a graduate of Anton Neuwirth College and a member of the Ladislav Hanus Society. He lives in Snina.

František Neupauer

František Neupauer

František Neupauer je historik, učiteľ a publicista. Na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety prednáša o novodobých dejinách. V rámci Ústavu pamäti národa pracuje na témach kolektivizácia, Černobyľ 1986 a nesloboda, Sviečková manifestácia. Je zakladateľom občianskeho združenia Nenápadní hrdinovia, ktoré sa venuje témam pamäte prostredníctvom prednášok, didaktiky dejepisu, seminárov pre učiteľov a žiakov a rôznych iných podujatí.
povazan.jpg

Michal Považan

Michal Považan získal v roku 2004 magisterské vzdelanie v odbore Právo na Právnickej fakulte UK v Bratislave. A v roku 2007 magisterský titul v odbore Politológia na Filozofickej fakulte. V rokoch 2009 – 2012 bol doktorandom v odbore Teória a dejiny štátu a práva na Právnickej fakulte. Po získaní doktorského titula na fakulte pracuje ako odborný asistent. Venuje sa témam právnych dejín Slovenska, vývoja právnych inštitútov prokuratúry a družstva, vývoja trestného procesného práva. Michal je členom Spoločenstva Ladislava Hanusa.

DSC_2617.jpg

Juraj Šúst

He graduated in philosophy at Trnava University. He serves as the President of the Ladislav Hanus Fellowship and co-organizes the Bratislava / Košice Hanus days festival. He is the editor-in-chief of Verbum, a magazine for contemporary Christian culture. He also works as a script editor for the RTVS discussion program Do kríža, appears in the Reflektor program on Devín radio and is also involved in civic activities, especially in the field of pro-life.

Samuel Trizuljak

Samuel Trizuljak

He is currently an internal PhD student at Charles University in Prague. His research focuses on the history of Catholic political thought in the 20th century. He holds a bachelor's degree in political science from Heidelberg and Cambridge and a master's degree in history from Oxford. He graduated from the Kolegium Antona Neuwirtha and collaborates with the Ladislav Hanus Fellowship, where he leads academic seminars and co-organizes the Bratislava Hanus Days Festival. In recent years, he has worked as a political advisor in the National Council of the Slovak Republic and at the Ministry of Defence of the Slovak Republic

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška je šéfredaktorom denníka Štandard. Píše o politike, kultúre a náboženstve, študoval v Trnave, Prahe a Varšave. Jaroslav písal pre týždeník Týždeň, konzervatívny denník Postoj. Bol šéfredaktorom revue pre modernú katolícku kultúru - Impulz. Na Rádiu Slovensko má reláciu K2 venovanú kultúrnym osobnostiam, ktoré nie sú celebritami. Na Rádiu Devín je súčasťou relácie Reflektor, spolu s Jurajom Šústom a Štefanom Chrappom. Takisto je moderátorom diskusnej relácie RTVS Do kríža.