Máme byť v jadre za každú cenu? Ako sa postaviť k Poľsku a Maďarsku? Sú eurofondy pomoc alebo prekliatie?
Vstup: 5€/3€ (študent) Summit konzervatívnej politiky, ktorý pripravujeme v spolupráci s Medzinárodným republikánskym inštitútom (IRI) je novým formátom festivalu BHD. Cieľom summitu je venovať dva dni diskusiám konzervatívnych politikov a intelektuálov z Európy a zo Slovenska o stave európskej spoločnosti a politiky, zvlášť v kontexte strednej Európy. V paneli „Európa slovenskou optikou“ budeme diskutovať s aktívnymi slovenskými pravicovými politikmi o budúcnosti Európy, krajinách V4 a tiež o význame a dopadoch dotačnej politiky EÚ. Chcete vedieť, ako to bude vyzerať, ak slovenskí konzervatívni politici budú medzi sebou a s Vami diskutovať o iných než rýdzo slovenských témach? Ak áno, tak práve pre Vás je určená táto diskusia.
Alojz Hlina

Alojz Hlina

Podnikateľ, občiansky aktivista, bývalý poslanec Národnej rady SR a momentálne predseda mimoparlamentného hnutia KDH. V parlamentných voľbách v roku 2012 bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Na pozíciu kandidoval na kandidátke strany OĽaNO. V októbri toho istého roku z poslaneckého klubu vystúpil a pôsobil ako nezaradený poslanec. V marci 2015 vstúpil do poslaneckého klubu Kresťanskodemokratického hnutia. V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidoval za KDH. Hnutie sa však po prvýkrát nedostalo do parlamentu. Ako predseda KDH pôsobí od júna 2016.  
Eugen Jurzyca

Eugen Jurzyca

Súčasný poslanec NR SR pôsobil v Radičovej vláde ako minister školstva (nominant SDKÚ). Od roku 2014 pôsobí v poslaneckom klube SaS, kde je teamleadrom pre otázky verejných financií. Zameriava sa na situáciu znižovania verejného dlhu, zvyšovanie transparentnosti a rozhodovanie štátnych orgánov na základe analýz objektívnych dát.
Milan Krajniak

Milan Krajniak

Milan Krajniak je podpredsedom hnutia SME Rodina a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Takisto bol členom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a predsedom výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Za základné bezpečnostné hrozby považuje medzinárodnú migráciu, blízke vojenské konflikty a taktiež závažnú hospodársku a finančnú kriminalitu. Je autorom kníh „Úspešní politici slovenských dejín“, „Doktrína štátu“ a „Banda zlodejov“. Založil a publikoval v internetovom médiu Konzervatívny výber.