Church

Challenge Accepted: Manželstvo v postkresťanskej dobe (Výzvy pre súčasné kresťanstvo)

Svetoznámy katolícky intelektuál o najväčšej výzve pre súčasnú Cirkev
Čo učí František o manželstve v Amoris Laetitia? Môžu rozvedení žijúci v nových zväzkoch prijat Eucharistiu? Ako má Cirkev hlásať Evanjelium v dnešnom svete?
Vstup: 7€/4€ (študent) Svetoznámy katolícky intelektuál a teológ Rocco Buttiglione patrí k prominentným zástancom a interpretátorom apoštolskej exhortácie Amoris Laetitia. Buttiglione sa pridržiava tradičného katolíckeho učenia v tvrdení, že nový sexuálny vzťah po rozvode platného manželstva je vždy zlý. Zároveň však zastáva názor, že ak je osobná vina konkrétneho veriaceho za spolužitie v takomto vzťahu umenšená, môže byť pripustený k sv. prijímaniu, aj keď nový, hriešny vzťah (zatiaľ) neplánuje ukončiť. Profesor Buttiglione sa vo svojej prednáške zamerá na manželstvo vo svetle učenia Amoris Laetitia a bude hovoriť o rôznych, aj ťažších životných situáciach. Zároveň sa vyjadrí aj k otázke, čo považuje dnes za najväčšie výzvy pre súčasnú Cirkev a kresťanstvo.
Rocco Buttiglione

Rocco Buttiglione

Rocco Buttiglione je taliansky kresťanskodemokratický politik a akademik. Bývalý podpredseda talianskej poslaneckej snemovne, pôsobil aj ako taliansky minister pre európske záležitosti, neskôr ako minister kultúry. V talianskom parlamente mu prischla prezývka Filozof. Dva roky pôsobil aj ako europoslanec, jeho nominácia na pozíciu európskeho komisára pre spravodlivosť, slobodu a bezpečnosť bola stiahnutá kvôli jeho názorom na homosexualitu a úlohu ženy v spoločnosti. V posledných talianskych voľbách už nekandidoval, v súčasnosti vyučuje filozofiu a právo na Pápežskej Lateránskej univerzite vo Vatikáne.