• Ako budú bojovať eu-poslanci za morálno-etické témy?
  • Aký je ich vzťah k EU integrácii a k Západu a Rusku?
  • Ako vnímajú súčasné politické rozdelenie kresťanov v politike?
V najväčšej diskusii k Eurovoľbách sa stretnú zástupcovia troch strán hlásiacich sa ku kresťanstvu. KDH, KÚ a KDŽP. Unikátna príležitosť spoznať viacerých súčasných kandidátov do EU naživo. V prvej diskusii, ktorú bude moderovať P. Daniška z HFI budú zástupcovia troch strán riešiť svoje postoje k morálno etickým témam a tiež to, ako budú tieto témy presadzovať v EU parlamente. V druhej diskusii o integrácii s moderátorom M. Hanusom z Postoja budú diskutovať o usporiadaní EU a vzťahu národných štátov k Bruselu. V tretej diskusii, ktorú bude moderovať J. Majchrák z Postoja budú kandidáti za poslancov do EU volieb diskutovať o postoji k Rusku a k Západu. A nakoniec v štvrtej diskusii, ktorú bude moderovať M. Magušin, z Týždňa, sa bude diskutovať o súčasnom rozdelení kresťanov v politike a o tom, čo s tým chcú konkrétne urobiť.  
Lexmann-Foto_Roman-Skyba.jpg

Miriam Lexmann

Miriam Lexmann (KDH/EĽS) is a Member of the European Parliament. Her priorities include the protection of freedom, democracy and human dignity in Slovakia, the European Union and the world. She is a member of the EP Committee on Foreign Affairs, the Subcommittee on Security and Defence and the Committee on Employment and Social Affairs. She is also a member of the Delegation for relations with Belarus and of the Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly for cooperation with the Eastern Partnership countries. She is one of the founding members and co-chair of the Inter-Parliamentary Alliance on China (IPAC), as well as of the Hong Kong Informal Group for the Protection of Freedom and the United For Ukraine Working Group. She is a member of the Board of Directors of the Tuneg, Puchik and Tesar Foundation and a member of the Board of the Forum for Life. She has worked extensively on issues of child and youth safety on the internet and new technologies, with an emphasis on artificial intelligence, where she ensures that the human being and their welfare is always at the centre. She is working to improve the status of carers and better care for the elderly as well as the socially or medically disadvantaged. Prior to her election to the European Parliament, she worked in the field of democracy promotion as Director of the European Office of the International Republican Institute. Prior to that, she worked in diplomacy as Permanent Representative of the Slovak Republic to the EU as well as in other advisory positions within the European Parliament and the Council of Europe.

Branislav Škripek

Branislav Škripek

Prekladateľ, kazateľ, evanjelizátor, jeden zo zakladateľov a do roku 2009 jeden z vedúcich Spoločenstva pri Dóme sv. Martina, manžel, otec dvoch detí a europoslanec. V Európskom parlamente je členom výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci a delegácie pre vzťahy s Izraelom. Považuje uberanie sa EÚ k federalizácii za škodlivé. Rozdeľovanie štátov na kategórie je podľa neho istou hrozbou pre stredoeurópsky región. Myslí si, že najjednoduchšou a potrebnou reformou je vrátiť sa pred Lisabonskú zmluvu, k zmluve z Nice. Počas prepuknutia migračnej krízy sa intenzívne venoval otázke pomoci menšinám v Sýrii a Iraku. Osobne navštívil Kurdistan, kde sa stretol so zástupcami predstaviteľov samozvanej vlády. Kandiduje na kandidátke Kresťanskej únie pod číslom 2.

Anna Záborská

Anna Záborská

MUDr. Anna Záborská predsedníčkou politickej strany Kreťanská únia. Patrí k najvplyvnejším a najaktívnejším poslancom presadzujúcim ochranu života, rodiny a práv rodičov vychovávať svoje deti podľa vlastného svedomia. Angažuje sa ako ľudskoprávna aktivistka (spoluzakladala Fórum života a Slovenskú spoločnosť pre rodinu). Je tiež aktívna v mimovládnych organizáciách ako napríklad Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Kolégium Antona Neuwirtha, Slovenská katolícka charita a Hnutie katolíckych žien. Je dcérou významného humanistu, politika, diplomata a disidenta MUDr. Antona Neuwirtha.

Lýdia Pilková

Lýdia Pilková

Lydka Pilková pochádza z Golianova pri Nitre. Je manželkou, matkou 4 detí a pracuje ako projektová manažérka. Popri tom sa dlhodobo angažuje v pomoci hendikepovaným a sociálne slabším skupinám. Členstvo v Európskej únii považuje za výhodné a dôležité pre Slovensko. Jej najväčšou prioritou je, aby boli kresťanské hodnoty posilnené aj v európskej politike. Rovnako sa chce zamerať na riešenie problematiky dlhodobej práceneschopnosti práve hendikepovaných a znevýhodnených ľudí. Aby týmto ľuďom bolo umožnené vrátiť sa na trh práce.
Peter Broz

Peter Broz

Pracuje ako politický poradca Branislava Škripeka v Európskom parlamente. Dlhodobo pôsobil v evanjelizačných spoločenstvách, najskôr ako vedúci, neskôr ako regionálny koordinátor Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Dlhodobo sa venuje agende prenasledovaných kresťanov vo svete, ktorej sa chce venovať aj ako poslanec európskeho parlamentu. Z jeho doterajšieho pôsobenia v Európskom parlamente je presvedčený, že Európska únia potrebuje injekciu nádeje a hodnôt, ktoré stáli pri jej vzniku. Verí, že v spolupráci s kresťanmi z ďalších národov vieme k tomu spoločne prispieť.
Miriam Kuzárová

Miriam Kuzárová

Je riaditeľka slovenskej pobočky medzinárodnej neziskovej organizácie CitizenGO, ktorá sa venuje ochrane života, rodiny a prenasledovaných pre vieru. Ich kampane podporujú viac ako 60 000 Slovákov a 10 miliónov ľudí po celom svete, prinášajú konkrétne výsledky pre lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť pre všetkých.