• Dá sa byť Baťom aj dnes?
  • Má podnikateľ zodpovednosť len za firmu a zamestnancov, alebo aj spoločnosť a prostredie v ktorom robí?
  • Je rozdiel medzi dobrým podnikateľom a kresťanským podnikateľom?
Diskusia o tom, či je možné v dnešnej dobe zopakovať úspech Tomáša Baťu a akými metódami to je možné dosiahnuť. Budeme sa rozprávať o sociálnom rozmere baťovského podnikania práve v čase, kedy už úspešne fungujú mnohé sociálne podniky, ale aj o tom, či je práve sociálne podnikanie cestou k zmene a zlepšeniu stavu spoločnosti. Bude sociálny podnikateľ typu Baťa novým archetypom 21. storočia?   moderuje: Lukáš Krivošík
Stanislav Martinec

Stanislav Martinec

Stanislav Martinec je majiteľ úspešnej českej firmy, ktorá vyrába moduly pre modulárnu výstavbu. Vo svojej firme zaviedol baťovské princípy.  Okrem iného dostala firma ocenenie za Najatraktívnejšie pracovné prostredie.
Ivan Mako

Ivan Mako

Ivan Mako je sociálny inovátor, ktorý založil úspešnú práčovňu na Horehroní, kde pracujú znevýhodnení a ťažko zamestnateľní. Do jeho sociálneho podniku sa chodia inšpirovať ľudia zo štátnych aj súkromných inštitúcií.
Rastislav Blažej

Rastislav Blažej

Momentálne vedie v Slovenskej sporiteľni oddelenie Sociálnej banky. Zameriava sa na podporu a financovanie začínajúcich podnikateľov ako aj financovanie sociálnych podnikov.