Na jednom pódiu sa stretnú Marián Čekovský, Lomnické Čháve, F6 a spoločne preskúmajú myšlienku sv. Augustína. “Nespokojné je srdce naše, kým nespočinie v Tebe” Táto myšlienka bude, okrem hudby vyberanej špeciálne pre tento večer, sprevádzať rozhovory Mariána s členmi oboch kapiel. Čekyho improvizačný talent a temperamentnosť chlapcov z kapiel F6 či Lomnické Čháve spolu s unikátnou komornou atmosférou sály FUGA - kultúrne centrum kresťanov sľubujú výnimočný večer. Koncert sa uskutoční ako súčasť festivalu Košické Hanusove dni v spolupráci s FUGA, o.z. a Gospelová muzika, o.z.
F6

F6

Služba rómsko-slovenskej evanjelizačnej kapely F6 vzišla z pôsobenia Gréckokatolíckeho formačného centra pre Rómov v Čičave pod vedením o. Martina Mekela. Pri vzniku kapely v marci 2007 sa rozhodli, že chcú byť Božími bojovníkmi. Názov kapely vychádza z pasáže Božieho slova, kde sa píše o Božej výzbroji (List Efezanom 6,10-20). Ich víziou je zmierenie rómskeho a slovenského národa.

Lomnické Čháve

Lomnické Čháve

Repertoár rómskych muzikantov z Veľkej Lomnice zahŕňa - ako píšu na svojom webe - tvorbu zo žriedla muzikálnosti, zakódovanej vo svojich génoch a kreatívne tlmočí svet emócií, radosti a žiaľu z minulosti kočovného rómskeho etnika, ktoré prikované k zemi hľadá nový zmysel svojej existencie. Kapela LOMNICKÉ  ČHÁVE srší energiou, hrá rómske, ale aj slovenské ľudové piesne s cigánskym temperamentom a osobitým feelingom, ktorý umocňujú dva saxofóny. V bloku rómskych pesničiek a ľudoviek vynikne husľová show Gusta Gábora a klavírna improvizácia multiinštrumentalistu Romana Polhoša.
Marián Čekovský

Marián Čekovský

Marián Čekovský je slovenský hudobník, spevák, skladateľ a herec. V súčasnosti je jedným z najuznávanejších hudobníkov na slovenskej hudobnej scéne.