Väznený humanitárny pracovník, rehoľník, básnik, psychiater, podnikateľ a líder kapely, o tom:

  • Ako ich zasiahla koronakríza?
  • Na čo prišli, počas obdobia "spomalenia" a samoty?
  • Chce nám Boh niečo naznačiť?
  • Ako to zasiahne spoločnosť a čo by sme si z toho všetci mohli vziať?

Aj to sú otázky na, ktoré bude odpovedať jedinečné zoskupenie ľudí, ktorí prijali pozvanie na špeciálne podujatie BHD Talks. Počas tohto podujatia Vám každý z hostí v rozsahu približne 7 minút povie posolstvo reflektujúce koronavírus, obmedzenia s ním spojené ale aj to čo koronavírus odhalil vo svete a v ich živote.

Jaroslav Maximilián (Max) Kašparů

Jaroslav Maximilián (Max) Kašparů is a Czech physician-forensic psychiatrist, theologian, educator and Greek-Catholic priest. He is the author of several well-known books on spiritual topics, such as Vánoční paradoxy (Christmas Paradoxes, 2004), Zápisník potulného kazatele (Notebook of a Wandering Preacher, 2008) and Naslouchat je víc než poslouchat (2013), as well as a popular lecturer and leader of spiritual retreats. In addition to psychiatry and spiritual ministry, he is an Esperanto scholar.

habovstiak.jpg

Juraj Habovštiak

Juraj Habovštiak je držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2019, zakladateľ a majoritný vlastník technologickej spoločnosti MTS z Krivej na Orave. Zvykne zdôrazňovať, že tržby sú iba číslo a firma nie je jeho majetok, keďže firma je spoločenstvo ľudí, a to nemôžete vlastniť. Je ženatý a má tri deti.

juraj-pigula.jpg

Juraj Pigula

Juraj Pigula založil a redigoval webstránku a časopis Zasvätený život, ktorý je určený pre reholníkov. Zároveň je prior rehole sv. Augustína vo Viterbe v Taliansku.

Daniel Hevier

Daniel Hevier

Daniel Hevier je slovenský básnik, prozaik, románopisec, dramatik, scenárista, textár, prekladateľ a autor literatúry pre deti a mládež. Počas vysokej školy sa pracoval ako redaktor literárnej redakcie v Slovenskom rozhlase. Pôsobil vo vydavateľstve Mladé letá, od r. 1991 vedie vlastné vydavateľstvo HEVI. V roku 1974 napísal svoj básnický debut Motýlí kolotoč. Odvtedy vydal stovky kníh, z ktorých niektoré boli preložené do viacerých cudzích jazykov. Príležitostne prednáša na vysokých školách a učí na gymnáziu, vedie workshopy a e-learningové tvorivé písanie. Je ženatý, má tri deti a žije v Bratislave.
Petr Jašek

Petr Jašek

Petr Jašek je český humanitárny pracovník, dokumentarista a spolupracovník českej pobočky organizácie Hlas mučeníkov. Dlhodobo sa angažuje v pomoci prenasledovaným kresťanom v Afrike. Je členom Cirkvi Bratskej. Len nedávno bol prepustený zo sudánskeho väzenia, kde bol za svoje humanitárne aktivity odsúdený na viac ako 20 rokov väzenia. Za jeho prepustenie sa výrazne angažovala, okrem iných, aj organizácia CitizenGo, ktorej sa v kampani za jeho prepustenie podarilo vyzbierať viac ako 400 000 podpisov. Petr Jašek berie svoju prácu ako svoje životné poslanie.
Julo Slovák

Julo Slovák

Julo Slovák je verejnosti známy predovšetkým ako zakladateľ projektu Godzone. Tvrdí, že tento projekt vznikol ako odpoveď na výzvu Katolíckej cirkvi k novej evanjelizácii. Projekt Godzone dnes zastrešuje animátorskú školu, evanjelizačné podujatia vo farnostiach, konferencie a mnoho iných zaujímavých aktivít. Julo tiež spieva a hrá v kapele ESPé.