• Je pandemická pôžička iba kupovaním si loajality členských štátov k EU?
  • Je správne, ak peniaze predchádzajú ideu?
  • Kde miliardy investovať?

V súčasnosti Slovensko rieši ako efektívne minúť miliardovú pôžičku. Ako má Slovensko investovať EU miliardy, aby dokázalo požičané peniaze zúročiť? Je to vôbec možné? Ozývajú sa aj skeptické hlasy, že pôžička je vlastne kupovanie si príslušnosti členských štátov EU alebo dokonca obmedzenie suverenity členských štátov, keďže EU si kladie podmienky na čo je možné peniaze používať. Diskutovať budú predstavitelia vlády Eduard Heger a Veronika Remišová, s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským a analytikom INESSu Martinom Vlachynským. 

heger.jpg

Eduard Heger

Eduard Heger je predseda politickej strany Demokrati, bývalý premiér a minister financií vo vláde Igora Matoviča. Je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Pred vstupom do politiky pôsobil ako manažér.

Milan Majerský

Milan Majerský

PaedDr. Milan Majerský je predseda politickej strany Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a od 1. decembra 2017 predseda Prešovského samosprávneho kraja. V minulosti bol najprv mestský poslanec a v rokoch 2014 – 2017 primátor mesta Levoča.

Veronika Remišová

Veronika Remišová

Veronika Remišová pochádza zo Žiliny. Študovala na VŠMU v Bratislave, Sorbonne v Paríži a College d'Etudes Interdisciplinaires v Bruseli. V minulosti pracovala v Európskej komisii v oblasti vzdelávania. Je poslankyňou v parlamente za stranu Za ľudí,ako aj podpredsedníčkou vlády SR pre investície a informatizáciu vo vláde Igora Matoviča. Je členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Martin Vlachynský.jpg

Martin Vlachynský

Martin Vlachynský vyštudoval na Ekonomicko-správní fakulte MU v Brne, následne absolvoval master štúdium na University of Aberdeen vo Veľkej Británii. Od roku 2012 pracuje v ekonomickom inštitúte - INESS. Zaoberá sa hospodárskou politikou, podnikateľským prostredím a konkurencieschopnosťou, najmä v zdravotníctve a energetike.

votrubova.jpg

Kristína Votrubová

Kristína Votrubová studied journalism and history at the University of Navarra in Spain. During her studies she attended two-years program at Alumni College focused on culture, arts and philosophy. Currently, she works as journalist for Slovak economic newspapers Hospodárske noviny. In her spare time she works with children as a volunteer in the Cultural and Education centre.