• Odporujú stanoviská obhajujúce umelý potrat výsledkom vedy?  
  • Je právo na potrat liberálna dogma?
  • Potrebuje pro-life tábor viac diskutovať alebo väčšie odhodlanie?

V posledných rokoch sme veľa počúvali o tom, že žena má právo rozhodnúť sa či podstúpi umelý potrat. Zároveň všetci súhlasili s tým, že sú za zníženie počtu potratov. Keď je však na stole návrh, ktorý dáva ženám ešte väčší priestor na rozhodnutie ako doteraz, z liberálneho tábora sa ozýva jasné „Nie“. Ako si vysvetliť toto protirečenie? Ide o to, aby si ženy umelý potrat náhodou nerozmysleli?  A na druhej strane, ako by mal na tento  dogmatický postoj liberálnej spoločnosti v otázke potratov zareagovať pro-life tábor? O tom, ako dospieť k tomu, aby sa na Slovensku chránil každý ľudský život rovnako budú diskutovať vladyka Cyril Vasiľ, lekárka Lucia Labašová a pro-life aktivisti Martina Bednáriková, Patrik Daniška, Anton Chromík a Tomáš Kováčik a Juraj Šúst.

Diskusiu moderuje Peter Števkov

odpust_100922-20_optimized

vladyka Cyril Vasiľ SJ

Prof. ThDr. ICODr. Cyril Vasil, SJ, PhD. is a Slovak Greek-Catholic Archbishop and currently also the Eparchial Bishop of the Košice Eparchy. He completed his theological studies at the Catholic Theological Seminary in Bratislava and was ordained a priest in 1987, when he also emigrated to Italy. He completed his theological education with a Licentiate and later a Doctorate in Canon Law and in 1990 he entered the Society of Jesus in Genoa. In the following years he held several important positions, including that of Dean of the Faculty of Eastern Ecclesiastical Law and Rector of the Pontifical Oriental Institute. He was consecrated a bishop in 2009 in Rome, and was also appointed Secretary of the Congregation for the Oriental Churches.

Dizajn bez názvu (10).png

Martina Bednáriková

Dlhodobo sa angažuje v pro-life hnutí na Slovensku. Je hlavnou koordinátorkou medzinárodnej kampane 40 dní za život a od roku 2018 je členkou hlavného organizačného tímu Národného pochodu za život. V roku 2020 založila občianske združenie Pro-Life Action. Profesionálne sa venuje PR, marketingu a sociálnym sieťam. Vo voľnom čase rada číta a píše.

chromík.jpg

Anton Chromík

Vlastní právnickú kanceláriu, ktorá sa venuje pracovnému právu, právam zamestnancov, kolektívnemu vyjednávaniu, trestnému, občianskemu a ústavnému právu, právu na život a právam rodín. Spoluzakladateľ občianskeho združenia Aliancia za rodinu a súčasný predseda.

Mgr. Patrik Daniška

Patrik Daniška

He studied law at the Comenius University in Bratislava. He was a founding member of the civic association Forum of Life and currently works as the chairman of the Institute for Human Rights and Family Policy, o.z. (HFI). He is committed to the protection of life, family and freedom. He is also actively involved in these issues, either through HFI or 'Bratislava for Life'. He is married and has four children. He is a graduate of the 2nd semester of SLH.

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik, vysokoškolský pedagóg, ktorý momentálne pracuje v PR a marketingu a zároveň vedie pro-life organizáciu Asociácia za život a rodinu. Bol jedným z hovorcov Národného pochodu za život a člen petičného výboru referenda za rodinu. Nebojí sa ísť s pro-life postojmi na verejnosť ani do virtuálneho priestoru sociálnych sietí.
Labašová.jpg

Lucia Labašová

Lucia Labašová, mladá lekárka z Bratislavy, aktívna medzi vysokoškolskými študentmi, zakladateľka projektu 4life.

DSC_2617.jpg

Juraj Šúst

He graduated in philosophy at Trnava University. He serves as the President of the Ladislav Hanus Fellowship and co-organizes the Bratislava / Košice Hanus days festival. He is the editor-in-chief of Verbum, a magazine for contemporary Christian culture. He also works as a script editor for the RTVS discussion program Do kríža and is also involved in civic activities, especially in the field of pro-life.

0.jpg

Peter Števkov

Peter Števkov v roku 2014 získal magisterský titul v odbore Medzinárodné vzťahy na Masarykovej Univerzite v Brne. Pracoval v TA3, písal pre parlamentnelisty.sk. Momentálne je šéfredaktorom online portálu Denník pre Slovensko - Denník S.