• Zvláda alebo nezvláda vláda koronu?
  • Čo sú najväčšie plusy a mínusy novej vlády?
  • Je súčasná vláda konzervatívna?

Koronakríza. Lockdowny. Vzťahy v koalícii. Komunikácia premiéra. Čistenie prokuratúry, justície, polície, súdov. EÚ peniaze. Dlhy. Rozpad V4. Zavreté školy, obmedzené kostoly. Testovanie. Dôchodková reforma. Prolife v oute...To je výber hlavných výziev, s ktorými zápasí dnešné Slovensko. Traja šéfredaktori budú  z konzervatívnych i liberálnych pozícii hodnotiť Matovičovu vládu aj komentovať výzvy, pred ktorými stojí dnešné Slovensko.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška je šéfredaktorom denníka Štandard. Píše o politike, kultúre a náboženstve, študoval v Trnave, Prahe a Varšave. Jaroslav písal pre týždeník Týždeň, konzervatívny denník Postoj. Bol šéfredaktorom revue pre modernú katolícku kultúru - Impulz. Na Rádiu Slovensko má reláciu K2 venovanú kultúrnym osobnostiam, ktoré nie sú celebritami. Na Rádiu Devín je súčasťou relácie Reflektor, spolu s Jurajom Šústom a Štefanom Chrappom. Takisto je moderátorom diskusnej relácie RTVS Do kríža.

hanus1.jpg

Martin Hanus

Martin Hanus je šéfredaktorom v Konzervatívnom denníku Postoj. Pred Postojom pracoval v časopise .týždeň. V roku 2015 získal ocenenie za najlepšie písané politické komentáre.

Matúš Kostolný

Matúš Kostolný

Počas vysokoškolských štúdii žurnalistiky začal pracovať v denníku SME, najskôr na zahraničnom oddelení, od roku 2006 až do roku 2014 ako jeho šéfredaktor. V októbri 2014 na protest proti kúpe polovičného podielu denníka SME spoločnosťou Penta spolu s asi 50 novinármi zo SME odišli a založili nový „Denník N“. V súčasnosti je Matúš Kostolný jeho prvým šéfredaktorom.

Michal Čop

Michal Čop

He is the dramaturg of the Hanus days festival and a member of the editorial board of the daily Štandard. He graduated in political science, is a graduate of Anton Neuwirth College and a member of the Ladislav Hanus Society. He lives in Snina.