Hudobná lahôdka tohtoročných BHD. Janko Silan patrí k najvýznamnejším predstaviteľom tzv. „katolíckej moderny“, širokého prúdu katolíckych literátov z prvej polovice 20. storočia. Patria tam mená ako Rudolf Dilong, Andrej Žarnov, Valentín Beniak, Mikuláš Šprinc a ďalší...Michal Chuda o Silanovi napísal, že poéziu potreboval tak ako modlitbu a je v nej obsiahnuté celé jeho vnútro so všetkými smútkami, radosťami, nádejami a vierou. Silanove básne zaznejú v originálnej interpretácii pankáča, metalistu a básnika Štefana Chrappu alias Pištu Vandala a kapely Piráti krásy.

Priatelia, takto parádne to bude vyzerať.

Namet : Daniel Hevier ml.

hudba: Radoslav Lakošík

producent: Dávid Majerský/ Music Press Production s.r.o.

Foto: David Majersky.

MOdFLpd0SiSsxCFnHliMuw.2560_tefan-Vandal-Chrappa.jpg

Pišta Vandal Chrappa

Pišta Vandal Chrappa (Štefan Chrappa) je moderátor, autor, vydavateľ, hudobník. Moderuje relácie na Rádiu Slovensko, Devín, okrem iného v relácii Reflektor spolu s Jaroslavom Daniškom a Jurajom Šústom glosuje dianie v domácej i svetovej kultúre, filozofii, vede, náboženstve a kritickom myslení. V televízii moderoval spolu s Adelou Banášovou program Najväčší Slovák. Vedie vydavateľstvo Limerick, hrá a spieva v kapelách Čad a Vandali. Napísal niekoľko kníh, napríklad Pekelná muzika alebo Lotrove kázne.

Piráti 1.png

Piráti krásy

Toto hudobné zoskúpenie vzniklo pri príprave hudobného spracovania spevnej poézie Janka Silana, ktoré má jednak pripomenúť jeho diela, ale aj upriamiť pozornosť na jeho život. V tomto zoskupení účinkujú Radoslav Lakoštík – autor hudby a gitara, Marek Kováč – bicie, Boris Turaz – gitara, Roman Stražanec – basgitara, violončelo a Martina Janegová – spev.