illustration-033
Society

Spolužitie "nadivoko" - POZOR ZMENA

Náhradný program za zrušenú prednášku Maxa Kašparů zo zdravotných dôvodov.
Je dobré mať počas života viacero sexuálnych partnerov? Potrebujeme na spolužitie papier, keď sa máme radi? Môže byť spolužitie na skúšku dobrou prípravou na manželstvo?
Je nám veľmi ľúto, že z vážnych zdravotných dôvodov nevystúpi Max Kašparů. Radi by sme vás pozvali na náhradnú prednášku: na rovnakú tému i otázky odpovie Martin Kvapilík, autor knihy Proč spolu před svadbou nebydlet a nespat. Spolužitie „nadivoko“ sa v slovenskej spoločnosti rozširuje, stále je však čiastočne kontroverzné. Niektorí jeho zástancovia argumentujú, že sexuálna zdržanlivosť až do svadby je (najmä pre mladých mužov) nezdravá. Iní tvrdia, že muž a žena by si mali spolužitie vrátane sexuálneho spojenia vyskúšať pred svadbou, aby potom neboli ničím nepríjemne prekvapení. Iní tvrdia, že na lásku netreba žiadny papier, a nájdu sa aj takí, ktorí povedia, že prežiť celý život s jedným partnerom je nudné a ochudobňujúce. Dokonca aj vo vedení Katolíckej cirkvi sa v posledných mesiacoch ozývajú názory, že treba uznať pozitívne aspekty mimomanželského súžitia, ako napríklad vzájomnú starostlivosť a podporu partnerov, a že v istom zmysle má aj život „na hromádke“ účasť na duchovnom dobre manželstva. O argumentoch pre aj proti nám príde povedať Martin Kvapilík.  
Martin Kvapilík

Martin Kvapilík

Martin Kvapilík je absolventom technickej kybernetiky na FE VUT v Brne a kresťanskej výchovy na CMTF UP v Olomouci. Pracuje ako riaditeľ vnútorného auditu českej strojárskej firmy. Spolu s manželkou sa venuje poradenstvu párom. Je autorom knižiek PROČ spolu před svatbou nebydlet a nespat? a Proč dnes mluvit o Bohu?.