Príďte si oddýchnuť od hluku veľkomesta do príjemného prostredia literárnej kaviarne. Súčasní slovenskí spisovatelia, ktorým záleží na ochrane ľudského života, sa vám predstavia v moderovanej diskusii s autorským čítaním svojich diel. Počas trvania literárnej kaviarne sa vám predstavia: 15:00 – Pavol Korba 16:00 – Zuska Kepplová 17:00 – Pavol Rankov 18:00 – Daniel Pastirčák O hudobnú vsuvku sa postarajú Žofia Majdeková a  Zuzana Rahlová.
Pavol Korba

Pavol Korba

Pavol Korba je kapucín. Vydal niekoľko zbierok básní: Tanec o dušu (2009), Medonosná sestra (2010), Mrazivý karneval (2011) a Výber (2013). Je členom literárneho zoskupenia básnikov Generácia Nula.
Daniel Pastirčák

Daniel Pastirčák

Slovenský kazateľ, esejista, prozaik, básnik, scenárista, dramatik, výtvarník a prekladateľ. Dvoma slovami: renesančný človek. Rozsahom záujmov a nadaní renesančný, spôsobom premýšľania celkom dnešný. Dnešný, ale nepodplatný plytkej dobe s rýchlymi odpoveďami na bez uváženia položené otázky. Pastirčák ide do hĺbky. Je trpezlivý pri hľadaní správneho okamihu, dôležitej emócie, výrazného zážitku, ovplyvňujúceho porozumenia. Je mu dané nahmatávať pulz doby - v maličkostiach aj v ich presahoch. Medzi jeho diela patria básne V, esej V tieni mŕtveho Boha či dráma Vrchol v hmle.
Pavol Rankov

Pavol Rankov

Pavol Rankov je medzinárodne oceneným autorom poviedok a románov. Jeho román Matky sa dotýka tém materstva a hodnoty ľudského života. Je docentom na Filozofickej fakulte UK v oblasti knižničných vied.
Zuska Kepplová

Zuska Kepplová

Zuska Kepplová je prozaička. Vyšli jej knihy "Buchty švabachom" - nie o varení - a 57 km od Taškentu - nie o cestovaní. Na jeseň vyjde román Reflux - vydavateľ tvrdí, že to nie je román a mal by sa volať inak. Autorka v súčasnosti pracuje ako redaktorka publicistiky a komentátorka denníka SME.