Potrebujeme kresťanskú politickú stranu? Čo kresťanov v politike spája a čo rozdeľuje? Presadí sa kresťanský hlas aj v novom parlamente?
Posledné voľby do NR SR priniesli viaceré zmeny: KDH sa nedostalo do parlamentu, no zároveň na kandidátke OĽANO uspeli väčšinou práve kresťania ako nezávislí kandidáti. A kresťania sú aj v stranách, ktoré spochybňujú legitimitu súčasného politického systému. Ako tieto výsledky ovplyvnia podoby kresťanskej politiky? Znamená to, že pre úspešné pôsobenie v politike sa netreba viac angažovať v politickej strane? Kto bude zastupovať kresťanský program v ochrane života či rodiny, ak ho žiadna zo strán, ktoré sú v parlamente, nemá ako prioritu? Alebo sa koncept kresťanskej politickej strany vyčerpal a je lepšie, ak sú kresťania zastúpení vo viacerých politických stranách?
Radovan Gondžúr

Radovan Gondžúr

Rado Gondžúr je mladý právnik z Prešova, kde pôsobil ako poslanec Mestského zastupiteľstva. Študoval v Košiciach a v Ríme. Je predsedom Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska (KDMS). V posledných voľbách kandidoval za KDH.
rišo.jpg

Richard Vašečka

Richard Vašečka je poslanec NR SR pre vzdelávanie, podpredseda klubu Kresťanská únia, predseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Medzi jeho hlavné agendy patrí podpora manželstva muža a ženy, praktická pomoc rodinám či boj proti hazardu. Roky pôsobil ako učiteľ náboženstva v Žiline, je tiež vedúci spoločenstva Nový Jeruzalema v rámci viacerých projektov prednáša po Slovensku na témy manželstva či vecí verejných. S manželkou Martou vychovávajú štyri deti

Igor Janckulík

Igor Janckulík

Narodil sa v roku 1968 v Námestove. Je zástancom kresťanskej rodiny. V roku 2008 spolu s priateľmi založil Oravský záchranný systém, dobrovoľné občianske združenie, ktoré sa zameriava najmä na vyhľadávanie nezvestných osôb. Aj touto formou sa snaží pomáhať ľuďom v núdzi a riešiť ich ťažké životné situácie. V roku 2016 kandidoval do Národnej rady SR a stal sa poslancom za stranu #sieť. Je ženatý a má dve deti.
Milan Krajniak

Milan Krajniak

Milan Krajniak je podpredsedom hnutia SME Rodina a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Takisto bol členom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a predsedom výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Za základné bezpečnostné hrozby považuje medzinárodnú migráciu, blízke vojenské konflikty a taktiež závažnú hospodársku a finančnú kriminalitu. Je autorom kníh „Úspešní politici slovenských dejín“, „Doktrína štátu“ a „Banda zlodejov“. Založil a publikoval v internetovom médiu Konzervatívny výber.