illustration-087
Economy

Je na východe šicko porobene?

Diskusia ekonomického novinára a úspešného podnikateľa o tom ako sa dá rozvinúť ekonomika na Východnom Slovensku.
Čo môže oživiť ekonomiku na východnom Slovensku? Aké sú najväčšie plusy a mínusy investovania na východnom Slovensku? Ako zastaviť exodus mladých ľudí z východného Slovenska?

Aj napriek tomu, že východné Slovensko je najkrajším kútom našej krajiny väčšina mladých ľudí odtiaľ odchádza za lepšími príležitosťami. Vláda sa síce chváli zvyšovaním minimálnej mzdy, prílevom nových investícií, dotáciami pre rôzne podniky, či znižovaním nezamestnanosti, no žiadne z týchto opatrení nespôsobilo výraznejšiu zmenu situácie. Naopak, zdá sa, akoby  sa veľké investície a tvorivá atmosféra východnému Slovensku skôr vyhýbali.

Aké ďalšie opatrenia je potrebné uskutočniť na to, aby sa stalo východné Slovensko atraktívne aj pre mladých, ambicióznych ľudí? Kto okrem štátu môže pomôcť naštartovať ekonomiku? Prečo by mali mladí ambiciózny ľudia ostať žiť na východnom Slovensku?

Tomáš Bel

Tomáš Bel

Vyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, po skončení školy sa jej aj dva roky aktívne venoval. V roku 1996 spolu so spoločníkom založil EXIsport. Získal ocenenie Podnikateľ roka 2010. Momentálne prevádzkuje sieť maloobchodných predajní s športovým oblečením, obuvou a vybavením.
Lukáš Krivošík

Lukáš Krivošík

Lukáš Krivošík pochádza z Prievidze, vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako redaktor časopisu .týždeň, kde mal na starosti rubriku Ekonomika a Klub. Momentálne je redaktorom Konzervatívneho denníka Postoj. Knihu Neži v lži od Roda Drehera preložil z angličtiny do slovenčiny. Lukáš je absolvent semestrálneho programu a člen Spoločenstva Ladislava Hanusa.