illustration-019
Society

Hlas afrických mučeníkov

Petr Jašek o svojej misii a ľuďoch prenasledovaných pre svoju vieru
Aká je situácia kresťanov v afrických krajinách? Čo pomohlo Petrovi Jaškovi prežiť viac ako 14-mesačné väzenie v Sudáne? Čo potrebujú ľudia prenasledovaní pre svoju vieru od nás?
Keď sa Petr Jašek nedávno vrátil po štrnástich mesiacoch zo sudánskeho väzenia naspäť do Českej republiky, prišla ho na pražské letisko privítať početná skupina novinárov. Petr Jašek pred nich predstúpil a začal im rozprávať príbeh o svojej misii a tiež o nesmierne krutom väznení. Prítomní novinári boli v šoku. Nechápali, ako môže človek, bezprostredne po takýchto otrasných zážitkoch, pôsobiť tak pokojne a nezlomne. Všetkým prítomným bolo jasné, že v tomto prípade pred nimi nestojí žiaden nezodpovedný turista, ale muž s poslaním a obrovským odhodlaním. Od tej chvíle je hlas afrických mučeníkov na Slovensku a v Čechách o niečo silnejší. Petr Jašek už stihol poskytnúť rozhovor pre noviny, rádio aj internetovú televíziu. Na našom festivale bude rozprávať o živote kresťanov v niektorých afrických krajinách a tiež o zdrojoch svojej vnútornej sily. Ak vás zaujímajú potreby ľudí prenasledovaných pre svoju vieru a tiež osobný príbeh Petra Jaška – určite nepremeškajte príležitosť stretnúť sa s ním naživo.
Petr Jašek

Petr Jašek

Petr Jašek je český humanitárny pracovník, dokumentarista a spolupracovník českej pobočky organizácie Hlas mučeníkov. Dlhodobo sa angažuje v pomoci prenasledovaným kresťanom v Afrike. Je členom Cirkvi Bratskej. Len nedávno bol prepustený zo sudánskeho väzenia, kde bol za svoje humanitárne aktivity odsúdený na viac ako 20 rokov väzenia. Za jeho prepustenie sa výrazne angažovala, okrem iných, aj organizácia CitizenGo, ktorej sa v kampani za jeho prepustenie podarilo vyzbierať viac ako 400 000 podpisov. Petr Jašek berie svoju prácu ako svoje životné poslanie.