Vstup: 5€/3€ (študent) Tohtoročné BHD Talks budú o technológiách! Pred desiatimi rokmi sme na Slovensku mali internet len v pár domácnostiach a dnes sa pripojíte kľudne aj na autobusovej zástavke. U detí na základnej škole je bežné mať lepší smartphone ako sme mali my na strednej či výške a s prílivom nových aplikácií a online kurzov sú vedomosti prístupné dnes úplne každému. Ako pôsobí vývoj technológií na vzdelávanie či výchovu? To nám povedia Baška Klimeková z Butterfly Effect a Slávka Kubíková. Akú úlohu zohráva v našom zákazníckom správaní umelá inteligencia? Viac zo zákulisia inovácií porozpráva Peťo Irikovksý z Exponea. Ani viera nezostala nedotknutá technológiami. Čo to znamená pre moderného kresťana nám porozpráva mních s kamerov Michal Kukuča.
Baška Klimeková

Baška Klimeková

V súčasnosti vedie Butterfly Effect - program zameriavajúci sa na vzdelávanie v oblasti tvorby hier a mobilných aplikácií a pozitívnych vzorov mladým ľuďom skrz hodnoty ako férovosť, otvorenosť, etika pri podnikaní. V súkromí sa venuje téme tech4good - technologiám, ktoré riešia svetové problémy a zlepšujú naše okolie.
Miroslav Kašiak

Miroslav Kašiak

Miroslav sa po štúdiu informatiky v Bratislave začal aktívne zaujímať o ekohospodárstvo. V Zaježovej začínal už v roku 1996 aktivitou v rôznych občianskych združeniach, kde spolu so svojou manželkou dnes žijú vo vlastnoručne postavenom dome zo slamených balíkov. Neskôr jeho prácu pre občianske združenia nahradili aktivity ako konzultácie a praktická pomoc v oblasti prírodného staviteľstva, ťažba alternatívnych mien a obchodovanie s nimi (Bitcoin a pod.), sprevádzanie exkurzií, či tvorba web stránok. V súčasnosti je už dva roky zamestnaný ako softvérový vývojár vo fínskej firme, ktorá mu umožňuje pracovať aj z domu. Miroslav nám príde porozprávať o tom ako prepája technológie s na prvý pohľad technologicky izolovanou komunitou v Zaježovej. Prídte spolu s nami nahliadnuť za dvere komunity jednoduchého života.
Michal M. Kukuča, OSB

Michal M. Kukuča, OSB

Meno Michal Kukuča vám na prvé počutie nemusí byť vôbec známe, ale meno Mních s kamerou už áno. Michal je v súčasnosti jediný mních s vlastným youtube kanálom. Medzi mladých sa tak dostal cez túto platformu úplne nenútene. Zdieľa krátke videá zaoberajúce sa jeho životom, oblečením, náplňou dní ale aj duchovnými otázkami. (foto: David Ištok/Aktuality.sk)
Peter Irikovský

Peter Irikovský

Peťo Irikovský sa na slovenskej biznis scéne preslávil firmou Exponea v ktorej dnes pracuje ako jej CEO. Toto zvučné meno začínajú ľudia spoznávať aj mimo Slovenska, pretože Exponea sa stala jedným z najlepších analytických nástrojov pre prácu s dátami a automatizáciu kampaní na svete. Peťo nám porozpráva o využití technológií v biznise ale aj o ich praktickosti v každodennom živote. (foto: Exponea web)
Slavka Kubíková

Slavka Kubíková

Autorka bestsellerov Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Bývalá reportérka týždenníka Trend, neskôr pôsobila v biznis sfére v oblasti financií. Popri materskej dovolenke sa venuje písaniu o rodinných a výchovných témach pre portál Postoj.sk, má dve deti, žije pri Bratislave.  
Petra Kotuliaková

Petra Kotuliaková

Petra je zakladateľka Aj Ty v IT, organizácie, ktorá búra rodové stereotypy v oblasti informačných technológií a snaží sa na Slovensku o vytvorenie technologicky rovnej spoločnosti. Aj Ty v IT prináša do IT sektora viac žien a zároveň toľko potrebnej diverzity. Časť štúdia strávila na Inštitúte politických štúdií v Paríži, kde následne pracovala v medzinárodnej vetve spoločnosti DANONE a mala na starosti trhy na strednom a ďalekom Východe.