Diskusia zástupcov konzervatívnej a kresťanskej občianskej spoločnosti s predstaviteľmi hlavných politických strán (ktoré prijali pozvanie), ktoré majú šancu na účasť v parlamente. Otázky na politikov kladú mamičky, učitelia, zástupcovia kresťanských spoločenstiev, lokálni lídri a vy.   Moderuje: Michal Magušin
Vladimíra Marcinková (členka predsedníctva Za ľudí)

Vladimíra Marcinková (členka predsedníctva Za ľudí)

Pochádza zo Spiša, vyštudovala právo, dva roky pracovala na úspešnej kampani Andreja Kisku pred prezidentskými voľbami 2014. Po jeho zvolení sa stala najmladšou členkou tímu prezidenta SR, kde pracovala ako šéfka regionálnej politiky. V súčasnosti je členkou predsedníctva strany Za ľudí.
Marek Krajčí (poslanec NRSR OĽaNO)

Marek Krajčí (poslanec NRSR OĽaNO)

MUDr. Marek Krajčí je slovenský politik, detský kardiológ, zakladateľ a riaditeľ platformy Kresťania v meste, hudobník, skladateľ a textár. V súčasnosti je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a členom poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.
Karol Galek (poslanec NRSR SaS)

Karol Galek (poslanec NRSR SaS)

RNDr. Karol Galek je slovenský geológ a politik. Vo volebnom období 2016 – 2020 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SaS.
Jozef Lukáč (poslanec NRSR SME RODINA)

Jozef Lukáč (poslanec NRSR SME RODINA)

Kresťanský aktivista, evanjelizátor a odborník na religionistiku. Zastáva konzervatívne postoje a prorodinnú politiku. Je podpredsedom Prešovského samosprávneho kraja.
Milan Majerský

Milan Majerský

PaedDr. Milan Majerský je predseda politickej strany Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a od 1. decembra 2017 predseda Prešovského samosprávneho kraja. V minulosti bol najprv mestský poslanec a v rokoch 2014 – 2017 primátor mesta Levoča.

Irena Biháriová (podpredsedníčka PS)

Irena Biháriová (podpredsedníčka PS)

Irena Bihariová je právnička. Dlhoročne sa špecializuje na oblasť trestných činov extrémizmu vrátane problematiky cyberhate – protiprávnych prejavov nenávisti v online prostredí. Od roku 2009 vedie občianske združenie Ľudia proti rasizmu, v ktorom niekoľko rokov poskytovala bezplatnú právnu pomoc obetiam takzvaných „hate crimes“. Je podpredsedníčkou Výboru pre predchádzanie rasizmu a extrémizmu v gescii Ministerstva vnútra SR.