Sme na Slovensku normálni? :) Je pravda, že pri spoločenskej diskusii viera zbližuje a cirkev rozdeľuje? Je toto kresťanská krajina?
Sympatická diskusia medzi dvoma blogermi, ktorí svojou tvorbou ovplyvňujú názory ľudí okolo seba, no každý z  iného uhlu pohľadu. V priateľskom dialógu si vypočujeme postoje a reflexie rehoľnej sestry Hermany a najčítanejšieho blogera Sama Marca o ich pohľade na súčasné dianie na Slovensku, slovenskú blogosféru, kresťanské hodnoty v našej krajine, ale aj to, ako vnímajú katolícku cirkev a osobnú vieru, či princípy, na ktorých stojí sloboda slova. Obaja radi píšu, vo formáte moderovanej diskusie sa tešíme na nové súvislosti, interakcie a rýchle reakcie hovoreného slova.
Samo Marec

Samo Marec

Jeden z najčítanejších slovenských blogerov, známy aj vďaka svojim Listom Karolovi. Po niekoľkoročnom účinkovaní na blogu SME prešiel pod Denník N, kde jeho texty rovnako čítajú desaťtisíce ľudí. Pôvodom z Tatier, dnes pracuje ako autor textov v reklamnej agentúre v Bratislave. V roku 2013 mu vyšla knha This is hardcore, píše aj pre portál www.humno.sk. Okrem cestopisov, športu a kultúrnych recenzií glosuje aj slovenskú politiku a v zásade všetky spoločenské témy.
Sestra Hermana Matláková

Sestra Hermana Matláková

Sister Hermana, born Jaroslava Matláková, is the first blogging nun and has been a member of the Congregation of the Sisters of Charity of St. Vincent - Satmars for more than 25 years. She comes from Ružomberok, today she lives in a monastery in Bratislava. She writes poetry and prose, spiritual reflections and fairy tale texts. She contributes to the daily newspaper Postoj by writing "Letter of Sister Hermana". She studied theology at the Theological Institute and Slovak language and literature at Matej Bel University in Banská Bystrica. She worked in education, in Slovak Catholic Charity and prepared engaged couples for marriage.