illustration-045
Society

Mýty a fakty o potratoch

Prednáška amerického odborníka o potratoch. Prednáška v angličtine s tlmočením.
Čo ovplyvňuje rozhodnutie ženy ísť na potrat? Čo môžeme my urobiť, aby sme v našej spoločnosti predišli potratom? Ako môžeme pomôcť ženám v ťažkých situáciách, ktoré zvažujú potrat?
Pat Fagan, riaditeľ amerického Inštitútu pre výskum manželstva a náboženstva, nám porozpráva o zisteniach Národného prieskumu rodinného rastu o ženách podstupujúcich umelý potrat v Spojených štátoch. Dozvieme sa, čo ovpyvňuje rozhodnutie ženy ísť na potrat a aká je socio-demografická štruktúra žien, ktoré boli na potrate. Čo môžeme my urobiť, aby sme v našej spoločnosti predišli potratom? Ako môžeme pomôcť ženám v ťažkých situáciách (napr. po znásilnení), ktoré zvažujú potrat? Aj o tom bude Pat Fagan rozprávať.
Pat Fagan

Pat Fagan

Patrick „Pat“ Fagan je riaditeľom Marriage and Religion Research Institute (Inštitút pre výskum manželstva a náboženstva), skúmajúceho vplyv manželstva, rodiny a náboženstva na deti, dospelých a na spoločnosť ako takú. Pat Fagan svoju kariéru začal ako učiteľ v Írsku a neskôr pracoval ako psychológ v Kanade. V osemdesiatych rokoch sa presunul z klinickej sféry do verejného života – pôsobil so senátorom Danom Coatsom z Indiany, až bol napokon dosadený ako námestník pomocného tajomníka pre rodinnú a komunitnú politiku na Ministerstve zdravotníctva a sociálnych služieb Spojených štátov vo vláde prezidenta Busha staršieho.