Bratislavské
Hanusove
dni
Timotej Križka je filmár a fotograf. Jeho základnou témou je hľadanie ľudskej identity v konotácii s vnútornou slobodou. Vo filmovej tvorbe má za sebou množstvo filmov a obrazových esejí. Jeho najvýznamnejším dielom je projekt o ľudskej slobode zvaný Pokojní v nepokoji, kde mapuje príbehy politických väzňov pre dnešného človeka, v ktorých sa snaží ukázať, ako byť naozaj slobodný a nezávislý od vonkajších okolností.
Podieľa sa na tvorbe časopisu Verbum v oblasti kreatívy. Pôsobil ako vedúci komunikácie v pápežskej nadácii ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi. Študoval hudbu na Pedagogickej fakulte UK a na University of Cambridge. Štúdium hudby dopĺňal filozofiou i teológiou na letných školách a kurzoch v Strednej Európe a v USA. Pracoval v mediálnej a komunikačnej oblasti v rôznych médiách ako redaktor a moderátor, spolupracuje na občianskych, dobročinných a politických kampaniach. Ako hudobný pedagóg spolupracoval so základnou školou Citadela. Jeho texty môžete nájsť v Postoji, Štandarde, denníku SME, či v .týždni. Je bývalým predsedom spoločnosti absolventov Kolégia Antona Neuwirtha a členom Spoločenstva Ladislava Hanusa. Momentálne pôsobí v tíme poslankyne Európskeho parlamentu Miriam Lexmann.
Je dlhoročným redaktorom Slovenského rozhlasu. Venuje sa náboženským a kultúrnym témam. Na svojom konte má dvadsať kníh. Medzi najznámejšie patrí kniha rozhovorov so saleziánom Antonom Srholcom. Dlhodobo spolupracoval s časopisom .týždeň. Ako moderátor a scenárista sa podieľal na dvadsaťštyridielnom dokumentárnom cykle Božie domy s Vandalom, bol moderátorom celonárodnej ankety RTVS Najväčší Slovák, spolumoderoval reláciu Do kríža. Má vlasné knižné vydavateľstvo Limerick. Ako gitarista a spevák hrá v skupine Čad. Režisérsky sa podieľal na realizácii dokumentárneho filmu o kňazovi Jánovi Mastiliakovi. Je nositeľom ocenení Fra Angelico, za hudbu jeho kapely získali šyri ocenenia Radiohead awards. Je katolík, ženatý, má jednu dcéru.