Jednota:
  • Je dôvodom rozdelenia kresťanských politikov do viacerých strán predovšetkým hodnotová rozdielnosť, alebo len osobné animozity?
  • Mali by sa kresťanskí politici snažiť o vytvorenie jednej politickej strany, alebo koalície?
  • Čo musia kresťanskí politici zmeniť, aby malo Slovensko v budúcnosti konzervatívneho, kresťanského premiéra?
Hodnoty:
  • Môže kresťanský politik v záujme o iné dobro načas nebrať ohľad na kultúrno-etické otázky?
  • Mal by kresťanský politik týmito témami podmieňovať svoju účasť vo vláde?
  • Zachová si kresťanský politik svoju tvár skôr vo vláde so Smerom, alebo s progresívcami?
  Moderuje: Michal Magušin
Lexmann-Foto_Roman-Skyba.jpg

Miriam Lexmann

Miriam Lexmann (KDH/EĽS) je poslankyňa Európskeho parlamentu. Medzi jej priority patrí ochrana slobody, demokracie a ľudskej dôstojnosti na Slovensku, Európskej únii i vo svete. Je členkou Výboru EP pre zahraničné veci, Podvýboru pre bezpečnosť a obranu a Výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Okrem toho je členkouDelegácie pre vzťahy s Bieloruskom a Delegácie pri Parlamentnom zhromaždení Euronest zriadenom pre spoluprácu s krajinami Východného partnerstva. Je jednou zo zakladajúcich členov a spolupredsedníčka Medziparlamentnej aliancie pre Čínu (IPAC), ako aj neformálnej skupiny pre ochranu slobody v Hongkongu a pracovnej skupiny United For Ukraine. Je členkou správnej rady Nadácie Tunegu, Púčika a Tesára i členkou predsedníctva Fóra života. Intenzívne sa venuje otázkam bezpečnosti detí a mladých na internete i novým technológiám s dôrazom na umelú inteligenciu, kde dbá o to, aby bol v centre vždy človek a jeho dobro. Snaží sa o zlepšenie postavenia opatrovateľov a lepšiu starostlivosť o seniorov, ako aj sociálne či zdravotne znevýhodnených. Pred svojím zvolením do Európskeho parlamentu pracovala v oblasti podpory demokracie ako riaditeľka európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu. Predtým pôsobila v diplomacii ako stála predstaviteľka NR SR pri EÚ ako aj v ďalších poradných funkciách v rámci Európskeho parlamentu a Rady Európy.

Anna Záborská

Anna Záborská

MUDr. Anna Záborská je predsedníčkou Kresťanskej únie. V minulosti bola dlhoročná popredná predstaviteľka Kresťanskodemokratického hnutia a tiež vplyvná poslankyňa v Európskom parlamente. K jej agende patrí ľudsko-právna oblasť ochrany života či rodičovských práv. Je zakladajúcou členkou Fóra života. Aktívna je aj v mimovládnych organizáciách ako Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Kolégium Antona Neuwirtha, Slovenská katolícka charita a Hnutie katolíckych žien. Je dcérou významného humanistu, politika, diplomata a disidenta MUDr. Antona Neuwirtha.

Marián Čaučík

Marián Čaučík

Marián Čaučík bol aktivistom v podzemnej cirkvi. Je spoluzakladateľom Hnutia kresťanských spoločenstiev detí eRko a do roku 2020 bol riaditeľom charitatívneho programu Dobrá novina. Aktívne sa zapájal do programov rozvojovej spolupráce v Afrike. Pôsobí v strane KDH, za ktorú kandidoval vo voľbách do Európskeho parlamentu aj parlamentných voľbách na Slovensku. V roku 2018 získal vyznamenanie Pribinov kríž II. stupňa za zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky.

Tomáš Taraba

Tomáš Taraba

Tomáš Taraba je predsedom strany KDŽP. Vyštudoval ekonómiu a pred založením strany pôsobil ako manažér v súkromnej oblasti.
Marek Antal

Marek Antal

Marek Antal pracoval ako programátor. Neskôr vybudoval IT spoločnosti; košický Ness KDC a neskôr GlobalLogic. Má za sebou 20 rokov práce v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí. Je voleným členom predsedníctva strany Za ľudí.  
heger.jpg

Eduard Heger

Eduard Heger je predseda politickej strany Demokrati, bývalý premiér a minister financií vo vláde Igora Matoviča. Je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Pred vstupom do politiky pôsobil ako manažér.