Video záznam v angličtine

  • Ako vnímate reakcie Cirkvi na krízu?
  • Čo sú najväčšie nebezpečenstvá a prekvapujúce príležitosti v čase sociálne izolácie pre jednotlivcov, rodiny a spoločenský život?
  • Ako súčasná kríza zmení politické usporiadania sveta?

Diskusia štyroch významných kresťanských intelektuálov o súčasnej kríze. Čo nám kríza povedala o vťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti? Aké nové príležitosti nám priniesla? A ako ovplyvní politiku? Unikátna príležitosti diskutovať s najlepšími zo súčasných kresťanských mysliteľov.

Rod Dreher

Rod Dreher

Rod Dreher je spisovateľ a žurnalista, ktorého najpredávanejšie knihy boli preložené do 12 jazykov. Venuje sa vzťahu medzi kresťanstvom a verejným životom. Je vedúcim editorom v The American Conservative, kde publikuje populárny blog o náboženstve, kultúre a politike, a taktiež často prispieva v iných žurnáloch. V roku 2017 bola jeho najpredávanejšia kniha ‚,Benediktova voľba“ označená v The New York Times za najdôležitejšiu náboženskú knihu desaťročia. V roku 2019 sa stala ďalším bestsellerom kniha „Live not by lies“, ktorá upozorňuje na niečo, čo označuje za prichádzajúci mäkký totalitarizmus. Knihu venoval pamiatke Otca Tomislava Kolakoviča, zakladateľa slovenskej podzemnej Cirkvi. Je členom Pravoslávnej Cirkvi žijúci so svojou manželkou a deťmi v Louisiane.

Gabriele_Kuby.jpg

Gabriele Kuby

Gabriele Kuby je nemecká spisovateľka a sociologička. V roku 1997 konvertovala na katolícku vieru a to jej otvorilo oči k nebezpečenstvám sexuálnej revolúcie. Téme sexuálnej revolúcie a rodovým otázkam sa venuje od roku 2006. Odvtedy publikovala 12 kníh. Kniha Globálna sexuálna revolúcia: Strata slobody v mene slobody bola preložená do jedenástich jazykov. Pápež Benedikt XVI ju označil za "statočnú bojovníčku proti ideológiam, ktoré vedú k deštrukcii ľudstva."

Mark Regnerus

Mark Regnerus

Mark Daniel Regnerus je profesor sociológie na University of Texas, kde sa venuje aj výskumu. Jeho top témami sú sexuálne správanie, vzťah náboženstva a sexuality, nové fenómeny v ʺrandeníʺ a rodina. Publikoval viac ako 30 článkov a štúdií. O mladých, vzťahoch a sexualite napísal aj dve knihy: Forbidden Fruit (2007) a Premarital Sex in America (2011). Jeho článok s názvom Sex is Cheap bol v roku 2011 deviatym najsťahovanejším článkom na portáli Slate. Najväčšiu publicitu a zároveň aj kritiku si však získal štúdiou z roku 2012 o výchove detí homosexuálnymi pármi, od ktorej sa dištancovalo dokonca aj vedenie jeho domovského univerzitného pracoviska. V roku 2014 svedčil na súde v Michigane ako odborník v oblasti výchovy detí homosexuálnymi pármi. Viac sa o Markovi dozviete tu a naživo na BHD.