Bratislavské
Hanusove
dni
Alternatíva k Európe, založenej na ekonomických kritériách a centralizovanej byrokracii, existuje: je to Európa ľudí a národov založených na spoločnej identite reprezentovanej kresťanskými hodnotami. Multikulturalizmus a kozmopolitanizmus musí byť v kontraste s univerzalizmom Katolíckej cirkvi a s hodnotami, ktoré predstavuje. Ide o spiritualitu, ktorá je lemovaná konzervatívnymi myšlienkami v politickej a kultúrnej sfére založenými na obrane identity, rodiny, náboženstva a tradícií. Neuzatvára sa však pred výzvami budúcnosti v znamení „nových ideí inšpirovaných nemennými princípmi."
Podujatie bude v angličtine a simultánne tlmočené do slovenčiny.
Vychádzajúca konzervatívna hviezda talianského politického myslenia. Verejný intelektuál, zakladateľ konzervatívneho hnutia Nazione futura, vyjadrujúci sa k politickým a kultúrnym výzvam súčasnej Európy, podľa časopis Forbes jeden z najvplyvnejších Talianov mladej generácie. Vo svojej knihe ,,The History of European Conservative Thought” rozoberá výzvy, ktorým čelí dnešný konzervativizmus.
Miriam Lexmann (KDH/EĽS) je poslankyňa Európskeho parlamentu. Medzi jej priority patrí ochrana slobody, demokracie a ľudskej dôstojnosti na Slovensku, Európskej únii i vo svete. Je členkou Výboru EP pre zahraničné veci, Podvýboru pre bezpečnosť a obranu a Výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Okrem toho je členkouDelegácie pre vzťahy s Bieloruskom a Delegácie pri Parlamentnom zhromaždení Euronest zriadenom pre spoluprácu s krajinami Východného partnerstva. Je jednou zo zakladajúcich členov a spolupredsedníčka Medziparlamentnej aliancie pre Čínu (IPAC), ako aj neformálnej skupiny pre ochranu slobody v Hongkongu a pracovnej skupiny United For Ukraine. Je členkou správnej rady Nadácie Tunegu, Púčika a Tesára i členkou predsedníctva Fóra života. Intenzívne sa venuje otázkam bezpečnosti detí a mladých na internete i novým technológiám s dôrazom na umelú inteligenciu, kde dbá o to, aby bol v centre vždy človek a jeho dobro. Snaží sa o zlepšenie postavenia opatrovateľov a lepšiu starostlivosť o seniorov, ako aj sociálne či zdravotne znevýhodnených. Pred svojím zvolením do Európskeho parlamentu pracovala v oblasti podpory demokracie ako riaditeľka európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu. Predtým pôsobila v diplomacii ako stála predstaviteľka NR SR pri EÚ ako aj v ďalších poradných funkciách v rámci Európskeho parlamentu a Rady Európy.
Samuel Trizuljak vyštudoval politické vedy a históriu na univerzitách v Cambridgei, v Oxforde a v Heidelbergu. Záujem o dejiny katolíckeho myslenia ďalej rozvíja ako doktorand na Univerzite Karlovej v Prahe. Ako lektor spolupracuje so Spoločenstvom Ladislava Hanusa a s Kolégiom Antona Neuwirtha. Ako speechwriter pracoval pre niekoľkých politikov, naposledy pre ministra obrany Jaroslava Naďa. Jeho kniha Na výške do hĺbky: 33 rád veriacim študentom v Bratislave, na Oxforde alebo kdekoľvek inde vyšla v septembri 2021.