Video záznam v angličtine

  • Ako vnímate reakcie Cirkvi na krízu?
  • Čo sú najväčšie nebezpečenstvá a prekvapujúce príležitosti v čase sociálne izolácie pre jednotlivcov, rodiny a spoločenský život?
  • Ako súčasná kríza zmení politické usporiadania sveta?

Diskusia štyroch významných kresťanských intelektuálov o súčasnej kríze. Čo nám kríza povedala o vťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti? Aké nové príležitosti nám priniesla? A ako ovplyvní politiku? Unikátna príležitosti diskutovať s najlepšími zo súčasných kresťanských mysliteľov.

Rod Dreher

Rod Dreher

Rod Dreher je spisovateľ a žurnalista, ktorého najpredávanejšie knihy boli preložené do 12 jazykov. Venuje sa vzťahu medzi kresťanstvom a verejným životom. Je vedúcim editorom v The American Conservative, kde publikuje populárny blog o náboženstve, kultúre a politike, a taktiež často prispieva v iných žurnáloch. V roku 2017 bola jeho najpredávanejšia kniha ‚,Benediktova voľba“ označená v The New York Times za najdôležitejšiu náboženskú knihu desaťročia. V roku 2019 sa stala ďalším bestsellerom kniha „Live not by lies“, ktorá upozorňuje na niečo, čo označuje za prichádzajúci mäkký totalitarizmus. Dodnes bolo predaných viac než 120 000 kópii a bola alebo momentálne je prekladaná do najmenej ôsmych jazykov, zahŕňajúc slovenčinu. Knihu venoval pamiatke Otca Tomislava Kolakoviča, zakladateľa slovenskej podzemnej Cirkvi. Dreher strávil toto leto v strednej Európe ako hosťujúci výskumník na Danube Institute v Budapešti. Tento rok druhýkrát vystúpi na Bratislavských Hanusových Dňoch. Je členom Pravoslávnej Cirkvi žijúci so svojou manželkou a deťmi v Louisiane.

Gabriele_Kuby.jpg

Gabriele Kuby

Gabriele Kuby je nemecká spisovateľka a sociologička. V roku 1997 konvertovala na katolícku vieru a to jej otvorilo oči k nebezpečenstvám sexuálnej revolúcie. Téme sexuálnej revolúcie a rodovým otázkam sa venuje od roku 2006. Odvtedy publikovala 12 kníh. Kniha Globálna sexuálna revolúcia: Strata slobody v mene slobody bola preložená do jedenástich jazykov. Pápež Benedikt XVI ju označil za "statočnú bojovníčku proti ideológiam, ktoré vedú k deštrukcii ľudstva."

Mark Regnerus

Mark Regnerus

Mark Daniel Regnerus je profesor sociológie na University of Texas, kde sa venuje aj výskumu. Jeho top témami sú sexuálne správanie, vzťah náboženstva a sexuality, nové fenómeny v ʺrandeníʺ a rodina. Publikoval viac ako 30 článkov a štúdií. O mladých, vzťahoch a sexualite napísal aj dve knihy: Forbidden Fruit (2007) a Premarital Sex in America (2011). Jeho článok s názvom „Sex is Cheap“ bol v roku 2011 deviatym najsťahovanejším článkom na portáli Slate. Najväčšiu publicitu a zároveň aj kritiku si však získal štúdiou z roku 2012 o výchove detí homosexuálnymi pármi, od ktorej sa dištancovalo dokonca aj vedenie jeho domovského univerzitného pracoviska. V roku 2014 svedčil na súde v Michigane ako odborník v oblasti výchovy detí homosexuálnymi pármi. Viac sa o Markovi dozviete tu a naživo na BHD.