illustration-092
Filozofia

PLATÓNOVA JASKYŇA: Zbytočné filozofovanie?

Prednáška a rozhovor o tom, prečo (nielen) veriaci potrebuje filozofiu.
Moderátor:
  • Načo je filozofia?
  • Môže pomôcť, keď strácam vieru?
  • Načo mudrovať, nestačí milovať?

Filozofia je obskúrna, zložitá, nudná rozprava, ohýbanie slov, pohanská náhrada náboženstva... Alebo naopak, je jediným spôsobom, ako rozumieť realite, pomocníčkou a strážkyňou viery? Rozhovor s tomistickým filozofom Petrom Dvořákom o vzťahu filozofie a kresťanskej viery a o tom, či má filozofia čo ponúknuť pre lepší život.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka celodenná vstupenka permanentka

Spoznaj rečníkov!

dvorak

Petr Dvořák

Petr Dvořák je filozof a vedecký pracovník na Filozofickom ústave Akadémii Vied v Českej Republike. Od roku 2010 vedie tím ľudí na Oddelení pre štúdium antického a stredovekého myslenia, ktoré sa zaoberá filozofiou, logikou a teológiou od predsokratových čias až po raný novovek. Peter Dvořák sa zameriava vo svojom výskume na dejiny scholastickej filozofie a logiky vo vzťahu k súčasnej analytickej filozofii.

DSC_2617.jpg

Juraj Šúst

Vyštudoval filozofiu na Trnavskej univerzite. Je predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa. Stojí za festivalom Bratislavské/Košické Hanusove dni. Je šéfredaktorom časopisu Verbum - revue pre súčasnú kresťanskú kultúru. Pôsobí ako dramaturg pre reláciu RTVS Do kríža a taktiež sa zapája do občianskych aktivít, najmä v oblasti pro-life.