• Aká je slovenská Cirkev?
  • Čo vedie k viere a čo naopak k jej strate?
  • Čo keď (ne)má viera pravdu?

Dvaja odchovanci bratislavských saleziánov: podľa jedného je slovenský katolicizmus je na tom skvele, druhá to popiera a tvrdo Cirkev kritizuje z liberálno-progresívnych stanovísk. Čo vedie k prehĺbeniu viery a čo k jej strate? Čaká nás úprimný, otvorený a mierne polemický rozhovor o živote, viere, Cirkvi a spoločnosti.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka celodenná vstupenka permanentka

Spoznaj rečníkov!

Zuzana Kovačič Hanzelová

Zuzana Kovačič Hanzelová

Zuzana Kovačič Hanzelová vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Venuje sa najmä politike a témam chudoby. V denníku SME nastúpila v októbri 2018 po odchode z RTVS. Spolu s ďalšími kolegami pracuje na video obsahu denníka SME, kde vedie diskusnú reláciu Rozhovory ZKH na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Samuel Trizuljak

Samuel Trizuljak

Samuel Trizuljak vyštudoval politické vedy a históriu na univerzitách v Cambridgei, v Oxforde a v Heidelbergu. Záujem o dejiny katolíckeho myslenia ďalej rozvíja ako doktorand na Univerzite Karlovej v Prahe. Ako lektor spolupracuje so Spoločenstvom Ladislava Hanusa a s Kolégiom Antona Neuwirtha. Ako speechwriter pracoval pre niekoľkých politikov, naposledy pre ministra obrany Jaroslava Naďa. Jeho kniha Na výške do hĺbky: 33 rád veriacim študentom v Bratislave, na Oxforde alebo kdekoľvek inde vyšla v septembri 2021.

DSC_2617.jpg

Juraj Šúst

Vyštudoval filozofiu na Trnavskej univerzite. Je predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa. Stojí za festivalom Bratislavské/Košické Hanusove dni. Je šéfredaktorom časopisu Verbum - revue pre súčasnú kresťanskú kultúru. Pôsobí ako dramaturg pre reláciu RTVS Do kríža a taktiež sa zapája do občianskych aktivít, najmä v oblasti pro-life.