• Čo si myslí Cirkev o...?
  • Akým výzvam čelí?
  • Ako odpovedá na kritiku?

Priestor na Tvoje otázky o Cirkvi a na Cirkev. Príležitosť pre hľadajúcich, kritických i tých na okraji. Spýtaj sa otvorene biskupa, vicerektora seminára či rehoľnej sestry na to, čo ťa zaujíma. Iniciatíva mladého študenta práv Patrika Struka, ktorého víziou je priblížiť veriacich k viere a Cirkvi cestou úprimných otázok a odpovedí.

UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Kúp si vstupenku!

vstupenka celovečerná vstupenka permanentka

Spoznaj rečníkov!

Lach_Bishop-Milan_Gold1425_s

Milan Lach

J. E. Mons. Milan Lach SJ je jezuita a od januára pôsobí ako pomocný biskup bratislavskej eparchie. V rokoch 2018-2023 bol biskupom Ruténskej (gréckokatolíckej) eparchie Parma v USA a v rokoch 2013-2017 pôsobil ako pomocný biskup prešovskej archieparchie. Študoval na Pápežskom východnom inštitúte v Ríme.

Sestra Hermana Matláková

Sestra Hermana Matláková

Sestra Hermana, rodená Jaroslava Matláková, je prvou blogujúcou rehoľníčkou a už vyše 25 rokov členkou Kongregácie milosrdných sestier sv. Vincenta – satmárok. Pochádza od Ružomberka, dnes býva v kláštore v Bratislave. Píše poéziu i prózu, spirituálne zamyslenia aj rozprávkové texty. Prispieva do denníka Postoj "List sestry Hermany". Študovala teológiu na Teologickom inštitúte a slovenský jazyk a literatúru na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pôsobila v školstve, v Slovenskej katolíckej charite či pripravovala snúbenecké páry.

Miroslav Šidlo

Miroslav Šidlo

Miroslav Šidlo je vicerektor a ekonóm kňazského seminára v Nitre. Predtým pôsobil ako tajomník biskupa Viliama Judáka. Aktuálne si robí doktorát z pastorálnej teológie na RKCMBF UK a prednáša pastorálnu teológiu na tej istej fakulte. Miroslav je spoluautorom vedeckej publikácie „Trpiaci svedkovia viery“, ktorá mapuje prenasledovaných kňazov nitrianskej diecézy počas komunizmu.

IMG_1404

Patrik Struk

Patrik Struk je študent práva, moderátor v Rádiu Mária Slovensko. Zároveň tvorí a nahráva rozhovory so zaujímavými ľudmi, ktoré zdieľa cez Youtube kanála alebo na Spotify. Založil iniciatívu "Spýtaj sa", ktorá ma vytvárať priestor pre ovorenú diskusiu. V prvej diskusii Spýtaj sa o Cirkvi sa rozprával s pomocným biskupom Jozefom Haľkom, Renátou Ocilkovou a saleziánkou Evou Rušínovou.