en sk
Timotej Križka

Timotej Križka

Timotej Križka je filmár a fotograf. Je autorom projektu o ľudskej slobode Pokojní v nepokoji. V rámci Košických Hanusových dní odprezentuje počas podujatia Deti (ne)slobody knihu fotografií a životných svedectiev Pokojní v nepokoji. Počas celého festivalu KHD budete môcť obdivovať výstavu fotografií z projektu.
 
Ján Tkáč

Ján Tkáč

Ján Tkáč študoval hudbu na Katedre hudobnej výchovy Pedagogickej fakulty UK a neskôr dirigovanie a cirkevnú hudbu na University of Cambridge. Dnes pôsobí ako hudobný pedagóg. Je absolventom Kolégia Antona Neuwirtha a členom Spoločenstva Ladislava Hanusa.
Šimon Ondruš

Šimon Ondruš

Šimon Ondruš je pouličný básnik, reklamný tvorca a vášnivý filmár. V jeho živote zohráva najdôležitejšiu úlohu dych, duch a chôdza. Píše básne na prianie na písacom stroji, v ktorých sa snaží zasnúbiť prirodzenú radosť s prapravdou každodennosti.
Jana Hulová

Jana Hulová

Jana Hulová je mentorka, prekladateľka a tanečníčka. Je členkou súboru tanečného divadla Bralen.
Anna Čonková

Anna Čonková

Anna Čonková vyštudovala herectvo na DAMU. Momentálne účinkuje vo viacerých divadlách.
Milan Adamčiak

Milan Adamčiak

Milan Adamčiak bol autor vizuálnej poézie, skladateľ a konceptuálny umelec. Jeho tvorbu uvidíme v interpretácii Anny Čonkovej, herečky, a Jána Tkáča, speváka a dirigenta.
MOdFLpd0SiSsxCFnHliMuw.2560_tefan-Vandal-Chrappa.jpg

Pišta Vandal Chrappa

Pišta Vandal Chrappa (Štefan Chrappa) je moderátor, autor, vydavateľ, hudobník. Moderuje relácie na Rádiu Slovensko, Devín, okrem iného v relácii Reflektor spolu s Jaroslavom Daniškom a Jurajom Šústom glosuje dianie v domácej i svetovej kultúre, filozofii, vede, náboženstve a kritickom myslení. V televízii moderoval spolu s Adelou Banášovou program Najväčší Slovák a momentálne je spolumoderátorom diskusnej relácie RTVS Do kríža. Vedie vydavateľstvo Limerick, hrá a spieva v kapelách Čad a Vandali. Napísal niekoľko kníh, napríklad Pekelná muzika alebo Lotrove kázne.