en sk
Jozef Jogo Mikloško

Jozef Jogo Mikloško

Je lekár, pediater, profesor. Je ženatý a má štyri deti. Vyrastal vo veriacej rodine. Jeho otec bol politik (pozn. Jozef Mikloško st.). Lásku k deťom má v sebe, ako sa vraví odjakživa. Ešte za totality počas štúdia na vysokej škole spolu s kamarátmi každý týždeň navštevovali deti v detskom domove. Od roku 1992 je predsedom Spoločnosti priateľov detí z detských domov Úsmev ako dar. Od roku 2012 je tiež vedúcim katedry Prenatálnej a perinatálnej medicíny, psychológie a sociálnych vied pri Vysokej škole sv. Alžbety v Bratislave. V minulosti pôsobil na rôznych postoch, okrem iného napr. aj ako externý poradca predsedu NR SR pre oblasť detských práv (2003 – 2006) a člen pracovnej skupiny ministra práce, sociálnych vecí a rodiny pre reformu v oblasti náhradnej starostlivosti (2003 – 2004). Za svoju činnosť už získal viaceré ocenenia.
MUDr. Ludmila Lázničková

MUDr. Ludmila Lázničková

Katolícka gynekologička pôsobiaca v Brne, je členkou CENAP. Bude hovoriť o svojom príbehu katolíckej gynekologičky v Čechách.
Adam Žilinek

Adam Žilinek

Adam Žilinek je všeobecný lekár pôsobiaci na neonatológii v Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Bratislave. Zároveň je skautom, zasadzuje sa za odbornosť vo verejnej diskusii a chce ju vniesť aj do témy o pro-life. Bude hovoriť o pozíciah embryológie a detského lekára v Bratislave.
Lívia Halmkan

Lívia Halmkan

Lívia Halmkan, venuje sa projektu Tlakový hrniec, v ktorom diskutuje so študentmi o "zakázaných otázkach" sexuality. Lívia žila istý čas v Anglicku, vo svojej profesii je grafická dizajnérka. Na BHD Life bude hovoriť práve o skúsenostiach z projektu Tlakový hrniec.
Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik, vysokoškolský pedagóg, ktorý momentálne pracuje v PR a marketingu a zároveň vedie pro-life organizáciu Asociácia za život a rodinu. Bol jedným z hovorcov Národného pochodu za život a člen petičného výboru referenda za rodinu. Nebojí sa ísť s pro-life postojmi na verejnosť ani do virtuálneho priestoru sociálnych sietí.
Lucia Labašová

Lucia Labašová

Lucia Labašová, mladá lekárka z Bratislavy, aktívna medzi vysokoškolskými študentmi, zakladateľka projektu 4lifemission.
Martin Leidenfrost

Martin Leidenfrost

Martin Leidenfrost, rakúsky novinár, ktorý žil niekoľko rokov na Slovensku v Devínskej novej vsi. Písal pre viaceré známe rakúske a nemecké denníky a časopisy. Na Slovensku je známy z revue Impulz a konzervatívneho denníka Postoj. Kvôli svojim pro-life postojom s ním však viaceré média rozviazali spoluprácu. Rakúsky novinár bude hovoriť o odvahe a dôležitosti hovoriť pravdu aj ťažkých podmienkach.
Jaroslava Trajerová

Jaroslava Trajerová

Jaroslava Trajerová, z českého "Hnutí pro život". Je vedúcou projektu "Nesoudíme, pomáhame", ktorý si získal popularitu a uznanie aj za hranicami Česka. Čím je tento projekt výnimočný? Aj o tom bude hovoriť J. Trajerová.