Jednota:
  • Je dôvodom rozdelenia kresťanských politikov do viacerých strán predovšetkým hodnotová rozdielnosť, alebo len osobné animozity?
  • Mali by sa kresťanskí politici snažiť o vytvorenie jednej politickej strany, alebo koalície?
  • Čo musia kresťanskí politici zmeniť, aby malo Slovensko v budúcnosti konzervatívneho, kresťanského premiéra?
Hodnoty:
  • Môže kresťanský politik v záujme o iné dobro načas nebrať ohľad na kultúrno-etické otázky?
  • Mal by kresťanský politik týmito témami podmieňovať svoju účasť vo vláde?
  • Zachová si kresťanský politik svoju tvár skôr vo vláde so Smerom, alebo s progresívcami?
  Moderuje: Michal Magušin
Kúpiť lístok
Miriam Lexmann

Miriam Lexmann

Miriam Lexmann v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli. Okrem pozície Radcu v Rade Európy a v Európskom parlamente, pôsobila Miriam tiež ako osobitný stály zástupca NR SR pri Európskom parlamente a inštitúciách EÚ. V rámci rozsiahlej spolupráce so slovenskými a medzinárodnými neziskovými organizáciami sa tiež venuje oblasti rozvoja demokracie a ľudských práv vo svete, hlavne však v krajinách Západného Balkánu a Východného partnerstva. Na tieto témy pravidelne publikuje v zahraničných médiách ako napríklad Visegrad Insight alebo European View. Miriam vedie úspešný medzinárodný Beacon Project s cieľom eliminovať dezinformáciu a ruskú propagandu a postaviť pravdu do centra politického diskurzu v Európe. Je tiež členkou správnej rady Nadácie Antona Tunegu a poradcom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre zahraničné a európske otázky.  
Anna Záborská

Anna Záborská

MUDr. Anna Záborská je konzervatívna poslankyňa Európskeho parlamentu. Patrí k najvplyvnejším a najaktívnejším poslancom presadzujúcim ochranu života, rodiny a práv rodičov vychovávať svoje deti podľa vlastného svedomia. Angažuje sa ako ľudskoprávna aktivistka (spoluzakladala Fórum života a Slovenskú spoločnosť pre rodinu). Je tiež aktívna v mimovládnych organizáciách ako napríklad Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Kolégium Antona Neuwirtha, Slovenská katolícka charita a Hnutie katolíckych žien. Je dcérou významného humanistu, politika, diplomata a disidenta MUDr. Antona Neuwirtha. V súčasnosti je predsedníčkou novej konzervatívnej strany Kresťanská únia.

Marián Čaučík

Marián Čaučík

Marián Čaučík je riaditeľom charitatívneho programu Dobrá novina a jedným z vedúcich osobností organizácie eRko. Do eurovolieb sa uchádzal za stranu KDH, kde momentálne pôsobí.
Eduard Heger

Eduard Heger

Eduard Heger je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za OĽaNO, kde sa venuje najmä oblasti financií. je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave.
Tomáš Taraba

Tomáš Taraba

Tomáš Taraba je predsedom strany KDŽP. Vyštudoval ekonómiu a pred založením strany pôsobil ako manažér v súkromnej oblasti.
Marek Antal

Marek Antal

Marek Antal pracoval ako programátor. Neskôr vybudoval IT spoločnosti; košický Ness KDC a neskôr GlobalLogic. Má za sebou 20 rokov práce v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí. Je voleným členom predsedníctva strany Za ľudí.