Jednota:
  • Je dôvodom rozdelenia kresťanských politikov do viacerých strán predovšetkým hodnotová rozdielnosť, alebo len osobné animozity?
  • Mali by sa kresťanskí politici snažiť o vytvorenie jednej politickej strany, alebo koalície?
  • Čo musia kresťanskí politici zmeniť, aby malo Slovensko v budúcnosti konzervatívneho, kresťanského premiéra?
Hodnoty:
  • Môže kresťanský politik v záujme o iné dobro načas nebrať ohľad na kultúrno-etické otázky?
  • Mal by kresťanský politik týmito témami podmieňovať svoju účasť vo vláde?
  • Zachová si kresťanský politik svoju tvár skôr vo vláde so Smerom, alebo s progresívcami?
  Moderuje: Michal Magušin
Miriam Lexmann

Miriam Lexmann

Miriam Lexmann v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa v Európskom parlamente. Pred jej zvolením pôsobila ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli. Okrem pozície Radcu v Rade Európy a v Európskom parlamente, pôsobila Miriam tiež ako osobitný stály zástupca NR SR pri Európskom parlamente a inštitúciách EÚ. V rámci rozsiahlej spolupráce so slovenskými a medzinárodnými neziskovými organizáciami sa tiež venuje oblasti rozvoja demokracie a ľudských práv vo svete. Na tieto témy pravidelne publikuje v zahraničných médiách.

Miriam vedie niekoľko projektov s cieľom eliminovať dezinformácie a nepravdu na internete a postaviť pravdu do centra politického diskurzu v Európe. Je tiež členkou správnej rady Nadácie Antona Tunegu a poradcom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre zahraničné a európske otázky.

Anna Záborská

Anna Záborská

MUDr. Anna Záborská je konzervatívna poslankyňa Európskeho parlamentu. Patrí k najvplyvnejším a najaktívnejším poslancom presadzujúcim ochranu života, rodiny a práv rodičov vychovávať svoje deti podľa vlastného svedomia. Angažuje sa ako ľudskoprávna aktivistka (spoluzakladala Fórum života a Slovenskú spoločnosť pre rodinu). Je tiež aktívna v mimovládnych organizáciách ako napríklad Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Kolégium Antona Neuwirtha, Slovenská katolícka charita a Hnutie katolíckych žien. Je dcérou významného humanistu, politika, diplomata a disidenta MUDr. Antona Neuwirtha. V súčasnosti je predsedníčkou novej konzervatívnej strany Kresťanská únia.

Marián Čaučík

Marián Čaučík

Marián Čaučík je riaditeľom charitatívneho programu Dobrá novina a jedným z vedúcich osobností organizácie eRko. Do eurovolieb sa uchádzal za stranu KDH, kde momentálne pôsobí.
Tomáš Taraba

Tomáš Taraba

Tomáš Taraba je predsedom strany KDŽP. Vyštudoval ekonómiu a pred založením strany pôsobil ako manažér v súkromnej oblasti.
Marek Antal

Marek Antal

Marek Antal pracoval ako programátor. Neskôr vybudoval IT spoločnosti; košický Ness KDC a neskôr GlobalLogic. Má za sebou 20 rokov práce v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí. Je voleným členom predsedníctva strany Za ľudí.  
Eduard Heger

Eduard Heger

Eduard Heger je súčasným ministrom financií SR za OĽaNO a podpredsedom vlády. Je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave.