• Ako predchádzať vyhoreniu?
  • Aké sú jeho prvotné symptómy?
  • Hrozí nám niečo takéto aj v období homeofficov?

Autorka úspešnej knihy Nevyhorení vyspovedá svojich hostí o ich vlastnej skúsenosti s vyhorením. Diskusia bude obohatená o odborný aj praktický pohľad na syndróm vyhorenia.

"Na začiatku písania knihy stála vlastná skúsenosť s vyhorením, z ktorej vyplynula snaha odtabuizovať tému mentálneho zdravia na Slovensku. Napríklad cez posunutie skúsenosti tých, ktorí si niečím podobným prešli tiež."

Podujatie moderuje Zuzana Matuščáková

Bakyta.jpg

Matúš Bakyta

Pracuje ako psychológ v súkromnej praxi so zameraním na syndróm vyhorenia. Venovať sa mu začal pred viac ako desiatimi rokmi po tom, čo si ním sám prešiel. Na túto tému sa zameral aj v rámci svojej bakalárskej a diplomovej práce a dnes o nej chodí prednášať a organizuje workshopy zamerané na prevenciu. Tri roky pracoval ako psychológ na základnej škole Narnia v Bratislave, v rokoch 1994 – 2006 pôsobil ako koordinátor projektov pre viaceré mimovládne organizácie. Je jedným z psychológov na portáli Vyhorenie.sk.

Gajdosova.jpg

Stanislava Gajdošová

Dlhoročná skautka a dizajnérka vzdelávacích programov. Pôsobila vo svete manažmentu ako aj v neziskovkách. Jej život zmenili dve vyhorenia vďaka ktorým si uvedomila, že život nie je len o práci a že jej nemôže podriadiť všetko a svoju hodnotu musí nájsť inde ako v práci.