Video záznam v angličtine

  • Ako vnímate reakcie Cirkvi na krízu?
  • Čo sú najväčšie nebezpečenstvá a prekvapujúce príležitosti v čase sociálne izolácie pre jednotlivcov, rodiny a spoločenský život?
  • Ako súčasná kríza zmení politické usporiadania sveta?

Diskusia štyroch významných kresťanských intelektuálov o súčasnej kríze. Čo nám kríza povedala o vťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti? Aké nové príležitosti nám priniesla? A ako ovplyvní politiku? Unikátna príležitosti diskutovať s najlepšími zo súčasných kresťanských mysliteľov.

Rod Dreher

Rod Dreher

Rod Dreher je svetoznámy rečník a publicista. V súčasnosti je jedným z najznámejších komentátorov vzťahu kresťanstva a verejného života. Pravidelne publikuje na portáli The American Conservative, písal tiež pre New York Times, The Wall Street Journal, či National Review. Je autorom niekoľkých kníh, medzi inými "Ako Ti Dante môže zachrániť život", kde píše o vlastnej konverzii na katolicizmus, či "Benediktova voľba", ktorá je azda vôbec najdiskutovanejšou knihou medzi kresťanskými a konzervatívnymi intelektuálmi v posledných rokoch. V USA je tiež známy ako prísny kritik katolíckej cirkvi a jej postupov v súvislosti so škandálmi vo veci sexuálneho zneužívania mladistvých. Pokrývanie škandálov ho ako mladého novinára priviedlo ku konverzii od katolicizmu na pravoslávie.

Gabriele_Kuby.jpg

Gabriele Kuby

Gabriele Kuby je nemecká spisovateľka a sociologička. V roku 1997 konvertovala na katolícku vieru a to jej otvorilo oči k nebezpečenstvám sexuálnej revolúcie. Téme sexuálnej revolúcie a rodovým otázkam sa venuje od roku 2006. Odvtedy publikovala 12 kníh. Kniha Globálna sexuálna revolúcia: Strata slobody v mene slobody bola preložená do jedenástich jazykov. Pápež Benedikt XVI ju označil za "statočnú bojovníčku proti ideológiam, ktoré vedú k deštrukcii ľudstva."

Mark Regnerus

Mark Regnerus

Mark Daniel Regnerus je profesor sociológie na University of Texas, kde sa venuje aj výskumu. Jeho top témami sú sexuálne správanie, vzťah náboženstva a sexuality, nové fenómeny v ʺrandeníʺ a rodina. Publikoval viac ako 30 článkov a štúdií. O mladých, vzťahoch a sexualite napísal aj dve knihy: Forbidden Fruit (2007) a Premarital Sex in America (2011). Jeho článok s názvom „Sex is Cheap“ bol v roku 2011 deviatym najsťahovanejším článkom na portáli Slate. Najväčšiu publicitu a zároveň aj kritiku si však získal štúdiou z roku 2012 o výchove detí homosexuálnymi pármi, od ktorej sa dištancovalo dokonca aj vedenie jeho domovského univerzitného pracoviska. V roku 2014 svedčil na súde v Michigane ako odborník v oblasti výchovy detí homosexuálnymi pármi. Viac sa o Markovi dozviete tu a naživo na BHD.