en sk
illustration-085
Spoločnosť

Vysoká škola: knižnica, start-up alebo párty?

Na vysokej škole sa toho dá stihnúť veľmi veľa, ale na čo sa zamerať?
Moderátori:
Na aké aktivity sa zamerať počas štúdia na univerzite? Dá sa po škole uplatniť aj bez praxe? Oplatí sa vôbec študovať na univerzite?

Mnoho študentov si pri výbere školy, ale často aj počas univerzitných štúdií kladie otázku: na čo mi bude výška? Medzi bežné odpovede patria rôzne verzie týchto výrokov: kvôli titulu, predĺžim si život bez práce, “ruka hore”, mám čas popri tom sa venovať svojim záujmom. Existuje aj skupina študentov, ktorí sa bez školy nedostanú k svojej vysnívanej kariére, ako napríklad lekári či právnici. Sú však toto tie správne motivácie, prečo stráviť niekoľko rokov na vysokej škole?

Načo nám ale vôbec je “správna” motivácia, keď sa po nástupe na univerzitu niekedy javí ako naivný sen? Ako teda stráviť čas počas vysokej školy a čo by sme od nej vlastne mali očakávať – o tom sa budeme rozprávať s Jurajom Šústom- filozofom, predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa, a lektorom Kolégia Antona Neuwirtha, Františkom Jakabom- docentom  z FEI, TU KE, členom správnej rady Košice IT Valley, a Marekom Lavčákom z Eastcubatora.