Košické
Hanusove
dni
Osem zaujímavých osobností pri dobrej hudbe Ondreja Kandráča a Skyvy načrtne svoju víziu, ako žiť hodnotne ďalej v kultúre, cirkvi, umení, IT svete, školstve, 3. sektore, ekonomike...
Mária Čalfová je koordinátorka projektu ekonomiky spoločenstva na Slovensku. Je to medzinárodný projekt, ktorého základným cieľom je, prostredníctvom vytvárania spoločenstva na všetkých úrovniach podniku, prispieť k vykoreniu chudoby a sociálnej nespravodlivosti vo svete. Projekt sa inšpiruje a chce kráčať podľa vzoru prvej kresťanskej komunity z Jeruzalema, „nikto medzi nimi nebol núdzny“ (Sk 4, 32-34). V minulosti Mária pôsobila v miestnej komunite v Brazílii a pracovne navštívila Keňu, v Afrike. S manželom Pavlom a štyrmi deťmi býva momentálne v Košiciach.
Ondrej Kandráč je slovenský spevák, huslista, folklorista, moderátor, zabávač, umelecký režisér a primáš známej východoslovenskej folklórnej kapely Kandráčovci, ktorú založili v roku 2014. Pochádza z hudobníckej rodiny, s manželkou Erikou majú tri deti.
Študovala medzinárodné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave, stážovala v Európskom parlamente a sedem rokov pracovala pre britskú ambasádu na Slovensku. Dobrovoľnícky pôsobila ako projektový koordinátor či mentor vo viacerých neziskových organizáciách. V rámci projektu Teach for Slovakia pôsobila dva roky ako učiteľka na základnej škole v Budimíri, kde pracuje aj v súčasnosti ako učiteľka angličtiny, občianskej náuky a koordinátorka interného vzdelávania. Venuje sa tiež koučingu a mentoringu učiteľov.
Legenda košického biznisu Jozef Ondáš bol pri zakladaní spoločností IBM Slovensko, SAP Slovensko a ďalších. V metropole východu vybudoval T-Systems Slovakia a bol jeden zo zakladateľov Košice IT Valley, ktoré zohráva dôležitú úlohu vo vývoji IT odvetvia v košickom regióne.
Pracuje ako osobný tréner. Je zakladateľom a šéfredaktorom portálu muzom.sk. Osemnásť rokov sa venal práci s mladými ľuďmi.
Veronika Poklembová je riaditeľkou ETP Slovensko - organizácie, ktorá sa dlhé roky venuje podpore znevýhodnených skupín najmä na východnom Slovensku. Teraz intenzívne pôsobia v rámci komunitných centier vo Veľkej Ide, Starej Ľubovni a na Luníku IX. Veronika vyštudovala priestorové plánovanie na STU v Bratislave, po skončení doktorandského štúdia pôsobila rok ako dobrovoľníčka v komunitnom centre a na školách v Birminghame. Potom pracovala v projektovom tíme hlavnej architektky Bratislavy a po návrate na východ v rámci programu Teach for Slovakia učila dva roky na Cirkevnej základnej škole sv. Faustíny v Bardejove – Dlhej Lúke. Je členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa.
Opát Ambróz Martin Štrbák je jediný aktívny opát na Slovensku. Študoval na Konzervatóriu v Košiciach, neskôr katolícku teológiu na Slovensku aj vo Viedni. V roku 1991 vstúpil do rehole premonštrátov a o 6 rokov neskôr bol vysvätený za kňaza. V roku 2009 a vo veku 37 rokov bol zvolený za opáta Rádu premonštrátov. Pôsobil ako učiteľ hudby na konzervatóriu aj na Univerzite Komenského. V roku 2015 bol vymenovaný za profesora v odbore katolícka teológia. Je riaditeľom Premonštrátskeho gymnázia v Košiciach, venuje sa aj podnikateľskej činnosti.
Vyštudoval VŠMU odbor bábkoherectvo, je absolventom Kolégia Antona Neuwirtha a aktuálne študuje v oblasti zdravotníctva. Venuje sa spoločensko-kultúrnym témam. Príležitostný bloger, ktorý sa snaží vyrušovať.