• Aká je vhodná odpoveď kresťanov na woke politiku šíriacu sa zo západu?
  • Čaká kresťanov v západnom svete a na Slovensku prenasledovanie?
  • Má cirkev riešiť politické otázky? Nemôže sa im vyhnúť?

Konzervatívny denník Postoj v týchto dňoch prináša na slovenský knižný trh preklad najnovšej knihy amerického konzervatívca Roda Drehera s názvom "Neži v lži". Podklady na jej napísanie autor získal štúdiom života disidentov, medzi nimi aj tých slovenských. Podľa jeho vlastných slov je kniha ešte kontroverznejšia ako jeho bestseller Benediktova voľba, pretože v nej ponúka posolstvo o tom, že pre vieru v Krista bude potrebné v nasledujúcich rokoch podstúpiť utrpenie. O najnovšej knihe Roda Drehera bude diskutovať Lukáš Krivošík z Konzervatívneho denníka Postoj, filmár Timotej Križka a kňaz Košickej arcidiecézy Pavol Hrabovecký.


TOTO PODUJATIE BUDE DOSTUPNÉ IBA CEZ ONLINE STREAM.

headline.jpg

Timotej Križka

Timotej Križka je filmár a fotograf. Jeho základnou témou je hľadanie ľudskej identity v konotácii s vnútornou slobodou. Vo filmovej tvorbe má za sebou množstvo filmov a obrazových esejí. Jeho najvýznamnejším dielom je projekt o ľudskej slobode zvaný Pokojní v nepokoji, kde mapuje príbehy politických väzňov pre dnešného človeka, v ktorých sa snaží ukázať, ako byť naozaj slobodný a nezávislý od vonkajších okolností.

IMG_6871.jpeg

Pavol Hrabovecký

Pavol Hrabovecký je kňazom Košickej arcidiecézy a prodekanom Teologickej fakulty Katolíckej univerzity. Prednáša Fundamentálnu teológiu a Ekumenizmus. Venuje sa apologetike a štúdiu G.K. Chestertona, C.S. Lewisa, J.R.R. Tolkiena a J. H. Newmana. Donedávna pôsobil ako šéfredaktor časopisu Verbum - časopisu pre kresťanskú kultúru.

Lukáš Krivošík

Lukáš Krivošík

Lukáš Krivošík pochádza z Prievidze, vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako redaktor časopisu .týždeň, kde mal na starosti rubriku Ekonomika a Klub. Momentálne je redaktorom Konzervatívneho denníka Postoj. Knihu Neži v lži od Roda Drehera preložil z angličtiny do slovenčiny. Lukáš je absolvent semestrálneho programu a člen Spoločenstva Ladislava Hanusa.

DSC_2617.jpg

Juraj Šúst

Vyštudoval filozofiu na Trnavskej univerzite. Je predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa. Stojí za festivalom Bratislavské/Košické Hanusove dni. Je šéfredaktorom časopisu Verbum - revue pre súčasnú kresťanskú kultúru. Pôsobí ako dramaturg pre reláciu RTVS Do kríža, vystupuje v relácii Reflektor na rádiu Devín a taktiež sa zapája do občianskych aktivít, najmä v oblasti pro-life.