Košické
Hanusove
dni
Pápež František je 10 rokov na čele Cirkvi ako rímsky biskup. Pri svojom nástupe si predsavzal uskutočniť reformy v kúrii, decentralizovať Cirkev a napokon zmeniť komunikáciu v Cirkvi a Cirkvi k svetu. Ako sa mu jeho zámery nateraz podarili? Mnohí vidia jeho pontifikát ako potrebný nový vietor pre Cirkev, ako aggiornamento 2.0. Iní sa obávajú doktrinálnej nejasnosti pápežských dokumentov a výrokov a tiež zväčšujúcich sa rozkolov v Cirkvi (Amoris Laetitia, Tradicionis custodes, Nemecká synoda). Cieľom podujatia bude tieto dva pohľady preskúmať v poctivej česko-slovenskej teologickej diskusii.
30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.
UPOZORNENIE: Toto podujatie nebude vysielané v rámci online permanentky.
Martin Mihálik je riaditeľom Základnej školy Citadela, ktorá je súčasťou vzdelávacieho inštitútu Kolégia Antona Neuwirtha. V rámci projektov v Kolégiu vedie online semináre pre verejnosť ohľadom teologických otázok, aktuálne prebieha semiár Kresťanstvo, židovstvo a islam: Veľké právne otázky v náboženstvách. V minulosti viedol seminár Pápež František a synodálna Cirkev či Mystika svätej omše.
Petr Dvořák je filozof a vedecký pracovník na Filozofickom ústave Akadémii Vied v Českej Republike. Od roku 2010 vedie tím ľudí na Oddelení pre štúdium antického a stredovekého myslenia, ktoré sa zaoberá filozofiou, logikou a teológiou od predsokratových čias až po raný novovek. Peter Dvořák sa zameriava vo svojom výskume na dejiny scholastickej filozofie a logiky vo vzťahu k súčasnej analytickej filozofii.
Vyštudoval právo na Viedenskej univerzite a pracuje ako asistent na Vysokej škole vo Wiener Neustadt. Špecializuje sa na Európske právo, právnu filozofiu a cirkevné dejiny. Takisto sa venuje dianiu v katolíckej cirkvi. Je členom predsedníctva Spoločenstva Ladislava Hanusa.