Deň sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi by sme si aj v rámci Bratislavských Hanusových dní radi uctili patričným spôsobom. V tento sviatočný čas Vás preto srdečne pozývame na spoločnú svätú omšu, ktorá sa uskutoční v netradičnej nočnej hodine a taktiež bude spojená so slávnostnou procesiou.

Celebrantom bude tohtoročný zahraničný hosť festivalu - dominikánsky rehoľník z USA Fr. Gregory Maria Pine, O.P., ktorý je v súčasnosti veľmi vyhľadávaným katolíckym rečníkom. Svätá omša bude vzhľadom na to výnimočne prebiehať v anglickom jazyku. Priebeh sv. omše v anglickom jazyku bude k dispozícii v tlačenej forme.


Tešiť sa môžete i na miešaný spevácky zbor Apollo pod vedením dirigenta doc. Milana Kolenu ArtD. V podaní zboru zaznejú počas svätej omše viaceré sakrálne skladby prevažne v latinskom jazyku.

ADRESA:

Kostol sv. Štefana Uhorského (kapucíni, Ká-čko)

Župné námestie 10
Bratislava - Staré Mesto

stiahnuť (1).jpg

Fr. Gregory Maria Pine, O.P.

Otec Gregory Maria Pine je dominikánsky rehoľník z USA, ktorý aktívne šíri myšlienky Tomáša Akvinského cez YouTube, dominikánsky podcast Godsplaining alebo knižné publikácie. V najnovšej knihe Prudence: Choose Confidently, Live Boldly sa venuje rozvážnosti ako hlavnej cnosti, ktorá prináša človeku do života poriadok, integritu, šťastie a slobodu. Otec Gregory vyštudoval matematiku, humanitné vedy a katolícku kultúru na univerzite v Steubenville, momentálne si robí doktorát z dogmatickej teológie na univerzite vo Freiburgu (Švajčiarsko). V minulosti pomáhal ako asistent riaditeľa študentom na Tomistickom inštitúte, neskôr bol kaplánom v kostole svätého Ľudovíta Bertranda v Louisville v USA.

Apollo 3 2019foto.jpg

Spevácky zbor Apollo

Zbor Apollo je komorný miešaný spevácky zbor, ktorý pôsobí v Bratislave od roku 1995. Vo svojom repertoári má viachlasné zborové skladby rôznych štýlových období – od renesancie až po súčasnosť. Okrem sakrálnej hudby sa zameriava aj na ľudové piesne a koledy v zborovej úprave. V rámci koncertov vystupuje doma i v zahraničí na rôznych hudobných zborových festivaloch. Taktiež úspešne reprezentuje Slovensko na medzinárodných súťažiach, z ktorých si odniesol už niekoľko významných ocenení. Medzi jeho mimoriadne úspechy patrí napríklad účasť na festivale Incanto Mediterraneo 2019 v sicílskom meste Milazzo či na festivale Rimini International Choral Festival 2016.