• Čo je cieľom evanjelizácie?
  • Čo je skutočná konverzia?
  • Čo (ne)robiť, aby sme obrátili svet?

Evanjelizácia je podľa učenia Cirkvi úlohou každého kresťana. Nezriedka však počuť výčitku, že katolíci sa evanjelizácii vyhýbajú a často ani svojim priateľom nepovedia, prečo je dôležité uveriť v Ježiša a žiť podľa jeho učenia. Mnohí neveriaci tak Cirkev vnímajú najmä cez jej učenie o sexuálnej morálke, ktoré však považujú za diskriminačné, najmä voči ľuďom menšinových sexuálnych identít. V diskusii chceme hľadať návod na to, ako efektívne a zrozumiteľne hlásať pravdu s láskou.

Pri kúpe permanentky alebo lístka na toto podujatie automaticky obdržíte 20%-nú zľavu na knihu Scotta Hahna Je to dôstojné a správne.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Pri tomto podujatí bude zabezpečené simultánne tlmočenie.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Scott Hahn a Kimberly Hahn prídu na Slovensko na pozvanie SLH a OZ V.I.A.C. Viac na https://scotthahn.sk/

kimberly

Kimberly Hahn

Kimberly Hahn je vydatá za Scotta od roku 1979. Získala magisterský titul v teologických štúdiách na tej istej škole ako on. Majú šesť detí a devätnásť vnúčat. Svoje deti učila doma 26 rokov.

Kimberly sa stala katolíčkou na veľkonočnú vigíliu v roku 1990 po ťažkom boji počas štyroch rokov po Scottovom vstupe do katolíckej cirkvi. Spolu so Scottom napísala knihu o ich ceste do katolíckej cirkvi s názvom Rome Sweet Home: Our Journey to Catholicism, ktorá bola preložená do viac ako dvadsiatich jazykov.

Jej podcast Beloved and Blessed (Milovaná a požehnaná) vychádza z múdrosti Písma, najmä z Prísloví 31, a hovorí o túžbach a silných stránkach žien vo všetkých oblastiach života.

scott

Scott Hahn

Scott Hahn je americký katolícky teológ a apologét, člen Opus Dei a bývalý pastor presbyteriánskej cirkvi. O svojej konverzii napísal dielo Naša cesta do Katolíckej cirkvi (v orig. Rome Sweet Home). Hahn sa zaoberá najmä ranným kresťanstvom a cirkevnými otcami. Často je označovaný prezývkou „Luther naruby“, pretože jeho konverziu ku katolicizmu nasledoval väčší počet presbyteriánskych pastorov a znalcov Biblie.

Photo-OFFICIAL-Thomas-Joseph-White-HOME-768x480

Fr. Thomas Joseph White

Páter Thomas Joseph White je rektorom Pápežskej univerzity svätého Tomáša (Angelicum) v Ríme. Je autorom viacerých kníh a článkov vrátane The Trinity: On the Nature and Mystery of the One God, Wisdom in the Face of Modernity: A Study in Thomistic Natural Theology, The Incarnate Lord, A Thomistic Study in Christology, The Light of Christ: An Introduction to Catholicism a ďalších. Je spoluredaktorom časopisu Nova et Vetera, zaslúžilým vedeckým pracovníkom McDonald Agape Foundation a členom Pápežskej akadémie svätého Tomáša Akvinského.

DSC_5654 (1)

Milena Olšovská

Milena pôsobí ako prorektorka v Kolégiu Antona Neuwirtha. Vyštudovala architektúru v Oxforde, kde sa tiež stala členkou laického hnutia Catholic Voices, ktorého víziou je komunikovať vieru katolíckej Cirkvi s láskou a jasnosťou.