illustration-095
Spoločnosť

SCOTT HAHN: PRED NÁBOŽENSTVOM NIET ÚNIKU

Prednáška o tom, prečo budúcnosť civilizácie závisí od pravého náboženstva.
Moderátor:
  • Čo predstavuje modloslužbu dneška?
  • Ak zavrhneme sekularizmus, nevytvoríme tým teokraciu?
  • Ako dať náboženstvu vo verejnom živote priestor, aký si zaslúži?

Scott Hahn je skvelý rečník a jeden z najrešpektovanejších a najvplyvnejších teológov súčasnosti. Vo svojej prednáške bude hovoriť o tom, prečo viera nie je len osobná, ale nevyhnutne aj spoločenská a o tom, že pravé náboženstvo je základom spoločnosti a civilizácie. Čo z toho vyplýva pre život spoločnosti, ktorá chce byť pluralitná a sekulárna? Týka sa obrátenie iba jednotlivca alebo aj spoločnosti? Ako žiť osobný vzťah s Kristom aj vo verejnom živote?

V rámci podujatia bude uvedený slovenský preklad knihy Scotta Hahna Je to dôstojné a správne a po podujatí bude nasledovať krátka autogramiáda. Knižku bude možné si zakúpiť na mieste, ale odporúčame si ju kúpiť a prečítať dopredu. Nájdete ju na našom e-shope.

Pri kúpe permanentky alebo lístka na toto podujatie automaticky obdržíte 20%-nú zľavu na túto knihu.

30% zľavu pre študenta, seniora a ZŤP možno uplatniť priamo pri kúpe lístka v Invitone.

Pri tomto podujatí bude zabezpečené simultánne tlmočenie.

Prihlás sa ako náš dobrovoľník a získaj vstup zadarmo!

Scott Hahn a Kimberly Hahn prídu na Slovensko na pozvanie SLH a OZ V.I.A.C. Viac na https://scotthahn.sk/

scott

Scott Hahn

Scott Hahn je americký katolícky teológ a apologét, člen Opus Dei a bývalý pastor presbyteriánskej cirkvi. O svojej konverzii napísal dielo Naša cesta do Katolíckej cirkvi (v orig. Rome Sweet Home). Hahn sa zaoberá najmä ranným kresťanstvom a cirkevnými otcami. Často je označovaný prezývkou „Luther naruby“, pretože jeho konverziu ku katolicizmu nasledoval väčší počet presbyteriánskych pastorov a znalcov Biblie.

Michal Polgár

Michal Polgár

Manžel, dvojnásobný otec, v práci zodpovedný za vyhľadávanie nových obchodných príležitostí pre slovenský navigačný software v zahraničí. Vyštudoval medzinárodné hospodárske vzťahy, v dizertačnej práci sa zaoberal kultúrnou diplomaciou; pokračuje štúdiom teológie.